Tartu näitas Valga-Valka üle võimu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul oma selle nädala teise kohtumise ning sõitis selleks külla Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnale. Nähtavasti oli teisipäeva ühepunktine löök veel seni natuke hinges, kuna seekord sai asi igatahes igati korralikult paika pandud – Tartu võitis kohtumise 89:67.

Tänane mäng kujunes takti poolest üsna sarnaseks, nagu sel hooajal seni tavaks saanudki – algus oli aeglane. Esimese veerandi domineeris kindlalt Valga ning Tartu oli silmnähtavalt mõtetega veel kuskil mujal. Veerandi lõpupoole hakkas õige tasakesi ka Tartu ärkama ning oli vileks maas vaid kahega, 20:22.

Teisel veerandil jäid juhtohjad samuti Valga kätte ning tartlased olid tagaajaja rollis. Taas läks veerand Tartu jaoks tõusvas joones ning kui mõni sekund üle minuti jäi veel mängida, saadi tabloole viiginumbrid, 39:39. Veerandi lõpetas Forrest Robinsoni tabav kaugvise ning Tartu juhtis pausile minnes 42:39.

Mängu teises pooles läks Tartu aga oma teed. Vaid kaks minutit mängitud ning vahe oli juba kahekohaliseks tehtud (50:40), uut võimalust Valgale enam ei kingitudki. Kolmanda veerandi lõpuks oli Tartu oma mängu igati üles leidnud ning juhtis juba igati kinglalt, 71:48.

Ka viimases neljandikus pinget enam ei tekkinud. Tartu ülekaal oli kindel ja stabiilne, vahe püsis pidevalt 20-punkti ümbruses, mõni siia-sinna. Lõpuvile ajal oli seis tabloole jäänud 89:67.

Mängu tipphetked

Tartu parim mängija täna oli esimest korda satsi eest väljakule pääsenud Forrest Robinson, kellelt 21 punkti ja 8 lauapalli. Vormi tõusukõverat näitas taas ka vanameister Talts, kes panustas 19 punkti ja 5 lauapalliga. Lauavõitluse parim oli Tartu poolel ja terves mängus väljakul tagasi olen Venky Jois, kellelt 9 lauapalli.

Peatreener Gert Kullamäe mängujärgne kommentaar

Tartu Ülikooli järgmine mäng on FIBA Europe Cup sarjas, pühapäeva õhtul sõidetakse Prantsusmaale, et seal teisipäeval, 25. oktoobril meie aja järgi kell 20.00 alustada kohtumist alagrupi favoriidi Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthezi vastu. Kel Prantsusmaale meeskonda toetama sõita mahti ei ole, saab mängul hoida silma peal ka Delfi TV vahendusel.

Järgmine Tartu kodumäng on reedel, 4. novembril, mil võõrustame G4S Noorteliiga meeskonda ja selleks mänguks oleme piletihinnad teinud eriti soodsad – vaid kaks eurot. Vaata lähemalt Piletilevi kodulehel