Tartu alustab Balti Liigas taas Atõrau Barsõ vastu

Triobet Balti korvpalliliigas (BBL) peeti möödunud õhtul põhiturniiri viimased mängud ning tänaseks on selgunud kaheksandikfinaalide paarid. Tartu esimesed kohtumised liigas on 6. ja 7. veebruaril kell 19.00, mil võõrustatakse Kasahstani meeskonda Atõrau Barsõt.

Play-offidesse pääsesid 12 põhiturniiri parimat meeskonda, kellele lisanduvad Eestist BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, TLÜ/Kalev ja leedukate Vytatutas. Need neli meeskonda pääsesid automaatselt playoffi asetusega 1.-4., arvestades nende viimase kolme aasta tulemusi Triobeti Balti liigas ja kodustel meistrivõistlustel.

Kõik teised meeskonnad, kes BBL kaheksandikfinaalidesse kvalifitseerusid, said asetuse 5.-16. vastavalt kohale põhiturniiril (esimesed 12 pääsesid edasi).

Põhiturniiri järjestus:

# Team
1. Pieno Zvaigzdes
2. Barons kvartals
3. Valmiera/ORDO
4. Nevezis
5. Jekabils
6. AVIS Rapla
7. Jurmala/Fenikss
8. Ogre/Kumho Tyre
9. Liepaja/Triobet
10. TTU
11. Port of Parnu
12. Tarvas/Palmse Metall
13. Barsy
14. Borisfen

Ventspils, Neptunas, Juventus, Lietkabelis püsivad eurosarjas konkurentsis ning playoff’iga nad ei liitu.Play-offi paarid moodustuvad järgmiselt: põhiturniiri 1. koht vs 16. koht, 2. koht vs 15. koht jne. Seoses Rakvere Tarva diskvalifitseerimisega tõusis põhiturniirilt play-offidesse ka muidu esimesena välja jäänu, Kasahstani meeskond Atõrau Barsõ. Ka eelmisel hooajal avaringis Tartuga kohtunud meeskond peab tänavugi kõik oma mängud võõrsil, mis tähendab Tartu jaoks kaht järjestikust kodumängu – 6. ja 7. veebruaril, mõlemal päeval kell 19.00. Ülejäänud paarides mängitakse esimesed kaheksandikfinaalid ajavahemikus 7.-9. veebruar, teine ring peetakse peale nädalast puhkust 21. -23. veebruar. Kõik finaalkohtumised mängitakse kodus – võõrsil formaadis, kusjuures meeskonnad, kelle asetus peale põhiturniiri on kõrgem (v.a BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, TLÜ/Kalev ja Vytautas), mängivad teise mängu koduväljakul.

Play-off paarid:

Tartu kodumängude piletid on juba müügil Piletilevis.

No Comments

Comments are closed.