Tanel Sokk viis debüütrokkimisel meeskonna Valga vastu võiduni

Tartu Ülikool/Rock pidas Valgas oma hooaja neljanda Alexela KML kohtumise ning taas kord oldi suures hädas oma rünnakuga. Oma esimese ametliku kohtumise TÜ/Rocki särgis mänginud Tanel Sokk näitas aga otsustavatel minutitel kindlust ja tartlased võitsid 65:61. TÜ/Rocki resultatiivseim oli Tanel Kurbas 14 punktiga.

Valga spordihoonesse kogunenud paarsada inimest nägid esimesel veerandajal mõneti ootuspärast mängu, kus tartlased haarasid initsiatiivi ja tegid korralikult skoori. Esimene veerandaeg 19:14 TÜ/Rockile. Teisel veerandajal kadus aga tartlaste rünnakurütm täielikult ja veerandaja jooksul tabati väljakult vaid ühe korra ning koos kolme vabaviskega saadi kokku vaid viis punkti. Võõrustaja Valga püsis aga samas tempos ning poolajaks olid nad läinud kohtumist 27:24 juhtima.

Teisel poolajal tegid meeskonnad küll edukamalt skoori, aga endiselt oli TÜ/Rock suures hädas heade rünnakulahenduste leidmisega. Kolmanda veerandaja lõpus saadi aga paar vaheltlõiget ja kiiret korvi ning paari minutiga pöörati tolleks hetkeks tekkinud 36:43 kaotusseis 10:0 spurdiga enda kasuks ning veerandaeg lõppes Valga tsentri Juris Aleksejevsi kaugviske järel viigiliselt 46:46.

Ka suure osa viimasest veerandajast juhtis mängu Valga ning tartlased muutsid olukorra veelgi pingelisemaks kuus minutit enne lõppu kui Marek Doronini ründevea järel teenis tehnilise vea Gert Dorbek ning kui lõpuks vabavisked visatud said näitas tabloo TÜ/Rocki 48:52 kaotusseisu. Õnneks see olukord määravaks ei saanud, sest kohe vastas TÜ/Rock poolkiire rünnakuga ja Timo Eichfussi kahele punktile järgnes veel kaugvise Valmo Kriisalt, mis tartlased üle pika aja taas ette viis. Edasi käis mäng käest-kätte ning Tanel Soku kaugvise viis meeskonna juhtima 58:56. Maris Laksa vabavise ning Aleksejevsi kaugvise viisid Valga taas kahega ette, ent Eichfuss viigistas ning järgmisel rünnakul viis Janar Talts meeskonna taas juhtima. 28 sekundit enne lõppu võttis Sokk rünnakulõpu enda peale ning tema korv otsustas mängu saatuse ning TÜ/Rock sai tabelisse kirja võidu skooriga 65:61.

34 minutit mänginud Tanel Kurbas kogus meeskonna parimana 14 punkti, kolm lauapalli ja kolm korvisöötu. Janar Taltsi arvele kogunes 12 ning Timo Eichfussile 10 punkti ja neli lauapalli ning seda vaid kümne mänguminutiga. TÜ/Rocki võitis lauavõitluse 36:31, ent kaugviskeid tabati 22st katsest vaid neli.

Valga/Maks&Mooritsa parim oli Juris Aleksejevs 18 punkti ja seitsme lauapalliga. Reinis Strupovs kogus 13 punkti ning Maris Laksa arvele jäi 12 silma.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe võttis mängu kokku tõdemusega, et lõpp hea – kõik hea. 

Täna olime taas suurtes raskustes oma visetega. Aga teise poolajal läks lõpuks õnneks. Tanel Soku poolt hea mäng, et ta julges lõpus enda peale võtta ja tegi ka ära. Kindlasti meie poolt mitte kõige parem mäng, aga lõpp hea kõik hea.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML turniiritabelis kirjas kolm võitu ja neli kaotust. Järgmine võimalus võidulisa hankida on teisipäeval, 21. oktoobril kui võõrustatakse Pärnu meeskonda. Et mäng toimub Tartus, siis on ühe kohtumisega võimalik teenida topeltvõit.

0 kommentaari

Lisa kommentaar