Tanel Sokk liitus Tartu Ülikooli meeskonnaga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sai kokkuleppele varemgi Tartu särgis pallinud mängujuhi Tanel Sokuga.

Kogenud mängujuht Tanel Sokk alustas hooaega Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnas, aga andis eelmisel nädalal klubi juhtidele teada, et soovib korraks korvpallipistiku seinast tõmmata ja enda jaoks parem lahendus leida. Vahepeal jõudis Sokk teha kaasa ka ühes Tiit Soku juhitud esiliiga meeskonna mängus ja viia saatuse irooniana oma meeskond Tartus võiduni Tartu Ülikool/Kuremaa üle.

Mängija enda hinnangul oli vaja keskkonna muutust. „Selle hooaja algus ei ole minu jaoks kõige lihtsamalt sujunud ja tundsin, et vajan järele mõtlemiseks ja parima lahenduse leidmiseks pausi. Viimasel ajal on mingi haigus ka seganud, aga on see põhjus või tagajärg, kes seda teab. Tartlased haarasid kohe võimalusest kinni ja tegid minu jaoks paindliku pakkumise. Ma olen Priidu käe all ka varem Tartu eest mänginud ja loodetavasti ei ole ta oma liikumisi pooleteise hooajaga liiga palju muutnud,“ sõnas Sokk.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene on täiendusega mõistagi rahul. „Taneliga olid kõnelused ka suvel, aga toona jäi kaup katki. Senised mängud on aga näidanud, et mängu juhtimise kohal on meil kõige suurem puudus. Nüüd, kus asjaolud selliseks kujunesid, ei tahtnud me seda võimalust käest lasta. Taneli puhul on teada tema kvaliteet. Loodetavasti suudab ta väljakul meie mängijate rollid paika loksutada ja nii endasse kui teistesse mängulusti ja kindluse tagasi tuua,“ ütles Vene.

Tanel Sokk on senise PAF Eesti-Läti liiga hooaja jooksul Tallinna Kalev/TLÜ eest kaasa teinud viies mängus ja saanud neis keskmiselt 29 minutit mänguaega, visanud 14,4 punkti ja andnud 4,4 korvisöötu. Mulluse hooaja mängis Sokk Tallinna Kalev/Cramos ja enne seda neli hooaega Tartus.

Esimese mängu Tartu särgis teeb Sokk loodetavasti juba sel pühapäeval, 17. novembril kui Tartu Ülikool võtab kodus vastu AVIS UTILITAS Rapla meeskonna. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud