Tanel Kurbase 27 punkti vedasid TÜ/Rocki võidule TTÜ üle

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML kolmandas kohtumises TTÜ meeskonda ning võitis kohtumise 86:77. Heas hoos olnud Tanel Kurbas kogus tartlaste parimana 27 punkti ning tabas seejuures viis kaugviset.

Reedese Rapla kaotuse järel olid TÜ/Rocki mehed saanud pisut järgi mõelda ning kohtumist tehnikatudengite vastu mängiti palju aktiivsemalt nii kaitses kui rünnakul. Aveveerandajal visati koguni 29 punkti ja juba avaminutitest peale oli heas hoos Tanel Kurbas, kes tabas nii lähedalt kui kaugelt. Teisel veerandajal mõlema meeskonna rünnakuhoog pisut rauges ning kodumeeskond hoidis oma ligi kümnepunktilist eduseisu. Poolajale läksid meeskonnad TÜ/Rocki 45:35 eduseisus.

Kolmanda veerandaja keskel venis TÜ/Rocki eduseis korraks ka 15 punkti peale seisul 57:42, aga veerandaja lõpus hoidsid TTÜd mängus Kiur Akenpärg ja Mooses Kaja ning viimaseks neljandikuks oli vahe 11 punkti ja seis 69:58. Hoolimata kaotusseisust, ei jätnud TTÜ jonni ning tänu tabavatele kaugvisetele (koku tabati neid veerandajal viis) tehti viimasel neljandikul korralik tagasitulek. Kaks ja pool minutit enne lõppu, särasid TÜ spordihoone uhiuuel tablool numbrid 79:74. Koudpubliku rõõmuks tabas aga Karolis Petrukonis kaks vabaviset ning Augustas Peciukevicuse korv kindlustas TÜ/Rocki eduseisu veelgi. Peciukevicuse vabavise tegi mängu lõppseisuks 86:77 ja TÜ/Rock kirjutas tabelisse esimesed võidupunktid.

Üleplatsimees oli selgelt Tanel Kurbas, kes tabas kaheksast kaugviskest viist ning kogus 27 punkit. Janar Talts tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga, samuti 12 punkti sai kirja Gert Dorbek. Karolis Petrukonisel viskas 10 punkti ja võttis seitse lauapalli ning kolm kaugviset tabanud Valmo Kriisa andis 10 punkti kõrvale ka neli korvisöötu. Suurepärase söödumängu tegi aga Augustas Peciukevicius, kelle arvele jäi koguni 11 korvisöötu ja viis punkti.

TTÜ eest skooris enim Kiur Akenpärg, kes tabas viis kaugviset ja sai kirja 19 punkti ning viis korvisöötu. Toomas Raadiku arvele jäi 18 punkti, Mooses Kajale 12 ning Jaan Puidetile 11 punkti ja viis korvisöötu.

TÜ/Rocki peatreenerit Gert Kullamäed rõõmustas paranenud rünnak. 

Rünnakupilt oli võrreldes eelmise mänguga märksa parem. Ääred olid resultatiivsed ja see teeb meie mängu lahtisemaks ja rõõmsamaks. Pall liikus rünnakul ka paremini ja 21 korvisöötu on hea näitaja. Kaitses olime aktiivsemad kui eelmisel mängul. Aga au vastsaele, nad viskasid mitemdi kaugvisekeid koos sireeniga sisse ja see hoidis neid mängus.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki järgmine mäng on reedel, 17. oktoobri Valgas, kus astutakse vastu Valga/Maks&Mooritsale. Taas kodus mängivad tartlased nädala pärast kui teisipäeval, 21. oktoobril võõrustatakse kell 19.00 Pärnut.

0 kommentaari

Lisa kommentaar