Tänavu põhiturniiri teine – Tartu Ülikool pidi kodus Cramolt napi kaotuse vastu võtma

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna kodusaalis oma Alexela KML-i põhiturniiri viimase ja otsustava kohtumise, vastaseks mõistagi igipõline rivaal BC Kalev/Cramo. Kui eelmises kodumängus õnnestus meil napilt paremus maksma panna, pidime seekord tõdema vastupidist olukorda – täna paremad külalised numbritega 71:69.

Õhtune kohtumine ei olnud kokkuvõttes ei antud vastasega peetud eelmise kodumängu ega ka teisipäevase kohtumise nägu ning algusest peale oli väljakul kõva pusimine. Siiski – esimesel veerandil kordus kaks päeva tagasi peetud mängu algus ja visketabavusega oli suuri probleeme. Õnneks suutis kodumeeskond nüüdki aga tugeva kaitsega hullema ära hoida ning hoolimata trööstitust mängupildist kaotati avaveerand vaid 6:12. Väike vaheaeg tõi mõlemasse meeskonda uut hingamist ja teisel veerandil oli platsil hoopis teistsugune pilt. Mäng stabiliseerus ning hakkas meenutama seda, mida muidu harjunud finaalide ajal nägema. Võideldi iga punkti ja palli eest ning head edu kumbki osapool ette ei saanud. Poolajaks oli küll Cramo jätkuvalt veidi peal, kuid juba hoopis napimalt, 35:33.

Teisel veerandil platsil nähtu kandus edasi ka kogu mängu teise poolde. Ehkki Cramo võis mõneks hetkeks ka vahet enda kasuks veidi enam suurendada, ei lubanud Tartu kodusaalis olukorral lugupidamatuks muutuda. Kolmas veerand oli, nagu esimenegi, punktivaene, ning lõppes külalismeeskonna eduseisuga 48:45. Otsustav neljandik oli aga omakorda esimese poolaja lõpu nägu. Mõlemad meeskonnad tabasid hästi ning käis tõeline heitlus. Vaatemängulises lõppvaatuses tõi Gert Dorbeku tabav kolmene (kõlab tuttavalt?) Tartu küll järgi, 69:70, kuid Cramo viimasel rünnakul tehtud vea eest realiseeris Branko Mirkovic ühe vabaviske ning allesjäänud 0,4 sekundiga Tartu enam korvini ei jõudnud. Napp kaotus, 71:69, ning tänavu koduses meistriliigas play-offideks teine asetus.

Mängu tipphetked:

Tartu poolelt tegi täna hästi skoori Dominykas Milka, kelle arvel 19 punkti, 6 lauapalli ja 1 korvisööt. Janari Jõesaarelt täna 11 punkti, 8 lauapalli ja 2 res.söötu, esisnaiper Gert Dorbek tõestas oma kasulikkust taas, visates 13 punkti (kaugvisked 3/6) ja andes 5 resultatiivset söötu.

„Emotsiooni sai siit mängust nüüd küll kõvasti,“ võttis peatreener Gert Kullamäe kohtumise kohe alustuseks hästi kokku. „Natuke liiga palju sai siiski Cramo täna domineerida, omatahtsi toimetada. Sellega ei saa päris rahul olla. Üldiselt aga arvan, et tegelikult me ei ole play-offide eel üldse halvas seisus. Kindlasti saab väljakul toimunuga rohkem rahule jääda kui hooaja alguses ja see teeb rõõmu. Järgmisel nädalal saame ka seda vastasseisu uuesti proovida ja siis hakata rahulikult finaalturniiriks valmistuma.“

Peatreeneri kommentaar Delfile:

Tartu Ülikooli järgmine kohtumine on Triobeti Balti Liiga pronksiseeria lõppvaatus, kus taas külla tulemas BC Kalev/Cramo ning mängu algusaegki sama – 19.00. Seejärel on ootamas väike puhkus, kuid eeldatavasti peetakse Alexela KML-i veerandfinaalseeria esimene mäng 12. aprillil kodusaalis. Kelle vastu – see pole täna veel päriselt selge.