Tänavu jäi Meistrite Liiga Tartu Ülikoolile kättesaamatuks

Täna FIBA Meistrite Liiga II kvalifikatsioonikohtumise pidanud Tartu Ülikool pidi võõrsil alla vanduma Taani meeskonnale Bakken Bears, kui võõrustajad 83:70 võidu võtsid ning seeria kokkuvõtteks 158:137 paremuses olid.

Täna sai alguses paremini minema kodumeeskond ning Tartu mäng tundus veidi liimist lahti algusest peale. Peale 2:2 viiki võtsid taanlased ette väikse vahespurdi ning peagi oli Tartu maas 2:7, suutes sellele kolme minutiga lisada vaid 2 punkti ning leides end selle aja peale juba 10-punktisest kaotusseisust. Algus ei tõotanud head. Õnneks suudeti veerandi lõpus siiski skoori veidi kasvatada ning II veerandile mingi vaid viie punkti kauguselt 16:21.

Paraku ei leitud oluliselt paremat rütmi ka sealt edasi. Teise veerandi algus näitas, et ehk on siiski tartlased teineteisemõistmist leidmas. Olukord paranes veidi, kui Janar Talts tõi minuti jooksul järjest 5 punkti, kuid õnnetuseks oli ka võõrustajatel vastus kohe olemas. Minna sel mängul siiski veel ei lastud ning vahepeal ka 7-punktiseks veninud vahe (31:24 Bearsile) mängiti veerandi lõpuks tagasi, kui 2.15 enne poolajal lõppu oli tablool viik 31:31, mis hetkeks isegi Tartu 33:31 eduseisuks kasvas. Punkt-punktis liikunud mängu lõpetas Iverseni kahene ning veerandi lõpuks veel ka Bearsi leegionäri Akoon-Purcelli uhke pealtpanek. Siiski võimalused veel igati olemas, Tartu maas vaid 36:37.

Teises poolajas oli õnnetuseks tartlaste jaoks vähe rõõmustavat. Taanlased näitasid stabiilselt end veidi paremast küljest ning ehkki vahe võis kohati suureneda, siis jälle väheneda, ei muutunud tartlased esimese mängu 8-punktist puhvrit arvesse võttes siiski ohtlikuks. Kolmanda veerandi lõpuks mänguvõit siiski veel käegakatsutav, 55:61 meie poolt vaadatuna.

Viimane veerand kuulus aga taas selgelt kodumeeskonnale. Veerandi alguses suutis Tartu veel mängus püsida, kuid kui neljandiku selgroog murtud, hakkas ka vahe kärisema. Juba mõni minut enne lõppu võis publik saalis juubeldada, kuna Bearsi edasipääs oli sama hästi kui kindel ning lõpuvilega olidki tablool numbrid 83:70, Bakken Bears kindlustanud edasipääsu FIBA Meistrite Liiga põhiturniirile.

Mängu tipphetked

“Mis siin ikka öelda, kahe mängu kokkuvõttes parem meeskond läks edasi. Jäime nendega jänni nii kodus kui võõrsil, nende mäng oli kiirem ja agressiivsem – ega meil siin mingeid vabandusi tuua ei olegi. Ehkki täna oli mäng meie poolt kindlasti parem kui üleeile, ei piisanud sellest,” ütles kohtumise kommentaariks peatreener Gert Kullamäe.

Meie parimad mängijad olid täna Janari Jõesaar, 21 punkti ja 6 lauapalli, 18 punkti ja 4 lauda toonud Dominykas Milka ning enda nimel olevat Meistrite Liiga lauapallirekordit korranud Venky Jois, kellelt vaid 6 punkti, kuid 17 lauapalli ning 2 resultatiivset söötu. Eurodebüüdi teinud Ivo Van Tammelt 5 punkti ja 2 maha võetud lauapalli.

Tartu Ülikooli järgmine kodumäng on avavaatus Alexela Korvpallimeistriliigas, kui külla tuleb igipõline rivaal BC Kalev/Cramo. Kohtumine toimub kolmapäeval, 12. oktoobril kell 19.00 Tartu Ülikooli Spordihoones. Piletid on Piletilevis juba kättesaadaval.

0 kommentaari

Lisa kommentaar