Täna õhtul: TÜ/Rock vs BC Šiauliai

Olgu kohe alustuseks öeldud, et tänase õhtu mängu üle tähtsutada on väga keeruline. Balti liiga ajaloo jooksul esimest korda on Eesti meeskond end mänginud finaalseeriasse. Loomulikult on see suur võit juba iseenesest kogu meie korvpallile, kuid iseäranis suur on võit siiski Tartu Ülikool/Rocki meeskonnale ja fännidele – meile kõigile – kuna nüüd on meie võimalus näidata, kui palju inimesi TÜ spordihoonesse lõppeks ikkagi mahub ja kui valju häält Tartu publik teha suudab. Lühidalt: kell 18.30 võõrustab TÜ/Rock Triobet BBL esimeses finaalkohtumises tiitlikaitsjat Šiauliaid.

Nagu meiegi, lülitus Šiauliai täna eelmise hooaja edule Balti liigasse alles play-offides, kuid erinevalt meist on neil viie võidu kõrval kirjas ka üks kaotus. Kaheksandikfinaalides kohtus meeskond Pärnu Sadamaga, kelle üle esmalt väga kindel 101:61 võit, seejärel juba hoopis napim 85:80, mis aga siiski kindlalt veerandfinaale tähendas. Seal said nad vastaseks lätlaste Jekabpilsi, kelle üle kodus 73:64 võidu said, kuid teises mängus 93:91 alla jäid. Kahe mängu punktivahe aitas siiski edasi Šiauliai, kes poolfinaalides kohtus rahvuskaaslase Lietkabelisega. Neile Šiauliai võimalust ei jätnud, võites esimese kohtumise 77:67, teise aga juba 91:79.

Suursponsor Triobet: TÜ/Rockil head võimalused Siauliai täna alistada

Triobet_Rock_Siauliai_ruutTriobet prognoosib teisipäeva õhtul toimuva Triobet Balti liiga ajaloolise finaalseeria avakohtumise võitjaks pingelises heitluses TÜ/Rocki – meie võidukoefitsient 1.63, leedukatel 2.28.

Triobet on välja arvutanud ka punktisummad, mille puhul saab ennustada, kas tegelik tulemus jääb üles või allapoole. Kas TÜ/Rock tulistab korvi rohkem kui 77 punkti? Aga Siauliai üle või alla 74 silma? Kas mängu punktide kogusumma kerkib 151 punktist üle või mitte? Milline tuleb kõige suurema skooriga pool- ja veerandaeg?

Panused on avatud Eesti suurimas spordiennustusportaalis Triobetis.

TÜ/Rocki viimane kohtumine Šiauliai vastu jääb lausa 2014. aastasse, mil septembris nende vastu BBL Cupi raames napi 62:59 võidu saime. Sedavõrd ammu mängitud kohtumine küll õhtuse osas midagi ei luba, kuid seda võib siiski – miks mitte – hea endena võtta. TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe on peale võidukat poolfinaalseeriat avaldanud arvamust, et tiitel ei ole TÜ/Rocki käeulatusest kindlasti mitte väljas. Leedu liigas kuuendat kohta hoidev Šiauliai aga meile oma tiitlit mõistagi ära kinkida ei taha, niiet võitlus tuleb kahtlemata korralik. Et omadel seekord energiast ja hoost hetkekski puudust ei tuleks, peabki aga saalis valitsema finaalmängule vastav õhkkond. Selle eest vastutab natukest haavalt igaüks, kes end siinkandis korvpallifänniks peab!

Hoog ei rauge platsil ka mängupauside ajal – peale veerandaegu saavad Atlantise ja Panasonicu auhindadele visata inimesed publikust, poolajal jätkab Sportland Shootout, mis samuti oma võistlusega juba vaikselt lõpusirgele sättima hakkab. Täna õhtul viskavad omavahel miinusringis võidu TÜ/Kalev ja ReinPaul ning võitja liigub edasi miinusringi veerandfinaali.

Et juba praegu on allesolevaid pileteid Piletilevis vähevõitu, rõhutame, et päris kindlasti tuleks pääse telefoni või taskusse lunastada võimalikult vara. Kas vahetult enne mängu algust kohapealt ostjale enam ruumi jätkub, ei saa lihtsalt paraku garanteerida. Kes ees, see saalis! Kui tuled, vajuta vastavat nuppu ka mängu Facebookiüritusel.

Muud lingid kõik nagu ikka – meeskonna Facebookileht, Instagram, Twitter ja Snapchatis @tarturock.

Nii paljudega, kui vähegi mahub, näeme saalis!