Täna õhtul: TÜ vs Valga-Valka/Maks&Moorits ja #KriisavsKriisa

Tänasel vabariigi aastapäeval on elevuseks põhjuseid mitu. Esiteks loomulikult Eesti 99. sünnipäev, kuid kuidagi ei saa unustada ka õhtupoolikul kell 16 aset leidvat duelli. Tartusse sõidab Alexela KML-i raames selle hooaja esimest ja võimalik, et ka viimast korda Valga-Valka/MaksjaMoorits meeskond, ühes Eesti korvpalli elava legendi Valmo Kriisaga. Erakordseks teeb tänase vastasseisu aga see, et esimest korda sel hooajal on oma isa meeskonna vastu mängus üles antud ka Tartu noorim mängija 16-aastane Kerr.

Sellist juhust, et isa ja poeg üksteise vastu mängijatena rivistuses, on võimalik maailma mastaabis professionaalsel tasemel väga lihtne ka ühe käe sõrmedel üles lugeda. Õigupoolest on kaasaegses korvpallis teadaolevalt täpselt üks selline juhus olnud – 1990. aastal Itaalia kõrgeimas liigas, kui duellis osalesid Meneghinid, isa Dino ning poeg Andrea. Järgmine on täna õhtul.

Meeskondade vahel tervikuna on aga sel hooajal sotid muidu üsna selged olnud. Tartu Ülikool on piirilinna meeskonnal külas käinud kaks korda ning tulnud mõlemad korrad tagasi võiduga – esmalt oktoobri lõpus 89:67, seejärel täpselt kuu aega tagasi, 24. jaanuaril, kui võit tuli numbritega 82:56. Otseloomulikult on Tartu Ülikoolil kõik plaanid topeltvõit ära võtta ka kodusaalis.

Taaskord on meie suursponsor Triobet kindel, et TÜ mehed saavad platsil vaevata Valga/Maks&Mooritsast jagu. Meile on arvutatud kõige tugevam võidukoefitsient 1,01 – vastastel on see aga 15,50. Triobeti koefitsientidest lähemalt.

Lisaks põlvkondadevahelisele duellile on meil vaatamiseks veel pakkuda kolm võistuviskamist Sportland Shootouti raames. Alagrupid said eelmise kodumänguga läbi ning jätkatakse vahegruppides, sisuliselt veerandfinaalides. Täna saavad palliplatsil omavahel asetuste järgi kokku BC Tartu U18 ja BC Tartu Treenerid, Tartu Rock ja TÜ/Kalev II ning Rein Allen ja TÜ/Kalev I. Kes paarilistest liigub edasi poolfinaali, kes jätkab miinusringis väikese finaali suunas, selgub täna õhtul! Lisaks loomulikult ka ABC Data viskemäng ning BC Tartu Tantsutüdrukute järelkasvu esinemised.

Kel niivõrd (ja seda sõna saab täna tõesti ka liialdamata kasutada) ajaloolisele mängule veel piletit taskus ega telefonis ei ole, saab mõistagi selle soetada Piletilevist või viimases hädas ka kohapealt. Oma tulekuplaanidest võib kindlasti teada anda ka mängu Facebooki üritusel

Meeskonna tegemistega kursis olekuks on head võimalused FacebookInstagram ja Twitter ning mängupäevade põnevaimad palad saavad üles ka Snapchapi (@tarturock).

Saalis näeme!