Täna alustab PAF Korvpalli E-spordiliiga

Täna alustatakse mängudega PAF Korvpalli E-Spordiliigas, kus meistriliiga võistkonnad võtavad üksteiselt mõõtu Playstationi abiga. Klubid võtavad uut alternatiivi täie tõsidusega ning liigasse registreeritute nimekirjadest leiab nii tänaseid kui endiseid korvpallistaare.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on lisaks möödunud hooajal klubi eest mänginud korvpalluritele (Parrol, Saar, Saal, Eelmäe, Hermet) toonud kaks tõelist legendi – Janar Taltsi ja Marek Doronini. Samuti löövad kampa füsioterapeut Rauno Kuusemets ja klubi süsteemi kuuluv Peeter Toomas Tael.

Tallinna/Kalev TLÜ võistkond läheb e-liigale vastu puhtalt tänavuse hooaja koosseisuga: Karl-Johan Lips, Conrad Sengbusch, Risto Valge, Margus Pahv, Kaido Saks ja klubi mänedžer Oliver Läll.

TALTECHi eest asuvad võistlustulle peatreener Kris Killing, tegevmängijad Sander Viilup ja Joonas Järveläinen, endine mängumees Aleksander Kaaberma ja spordiklubi arendusjuht Madis Koit.

Pärnu Sadam on lisaks möödunud hooajal meeskonnas mänginud Siim Markus Postile, Sten Saaremäele, Märt Rosenthalile ja Jeremiah Daniel Paige`le pultide taha toonud korvpallisõpradele tuntud Saimon Suti ja legendaarse Reinar Halliku. Saab näha, kas Reinari viskekäsi on ka videomängus sama kuum kui korvpalliväljakul. Draftist valis Pärnu Paul Paine.

Rakvere Tarvas mehitas virtuaalse võistlussarja tiimi esindusmeeskonna pallurite Kristo Saage, Tormi Niitsu, Egert Halleri ja Arvan-Johhannes Lippassaarega ning klubi taustajõudude hulka kuuluva Ragnar Leppikusega. Tõelise jokkerina liitub hiljuti kodumaalne naasnud Rain Veideman ja draftist liitub Hardi Paloots.

AVIS UTILITAS Rapla on kokku saanud kaheksa mängumeest, kelle hulka kuuluvad tegevmängijad Indrek Kajupank, Markus Ruubel, Marek Ruut, Jan Märten Ratas, Rait-Riivo Laane ja Viktors Ilijns. Lisaks on kaasatud veel endine mängija Martin Limberg ja Rapla üks armastatumaid korvpallureid Janar Soo, kes tänasel päeval täidab klubi meedia- ja turundusjuhi kohuseid. E-sportlasena lisandub Frederick Kalmberg.

Ametite poolest kõige kirjum seltskond on BC Kalev/Cramo ridades. Klubi töötajatest hakkavad võistlema Allan Siimann ja Harvis Mill, endistest mängijatest on kaasatud Madis Soodla ja Silver Jurno. Võõrjõuna tuleb appi Kaspar Kitsing ja varumehena lööb kampa Kalev/Cramo endine peatreener Alar Varrak, kes tänasel päeval töötab meeskonna järelkasvuga SK Nordis. Draftist valis Cramo Carl Sooäre, kes tänavu pallis Keila teise liiga meeskonnas.

Avamängus lähevad kell 11:00 vastamisi Pärnu Sadam/Transcom ja Rakvere Tarvas. Kell 13 kohtuvad Tallinna Kalev/TLÜ ja Avis Utilitas Rapla ning kell 15 lähevad vastamisi BC Kalev/Cramo ja TALTECH.

Mängud on otseülekandes nähtavad Inspira telekanalis (ainult laupäeviti), Delfi TV-s ja TV3 Sport Eesti Facebooki lehel. Liiga ametlik varustuspartner on Sony Center.

Tartu Ülikooli meeskonna mängude ajakava
E – Apr 27, 2020 17.00 Tartu Ülikool vs AVIS Utilitas Rapla
K – Apr 29, 2020 21.00 Tartu Ülikool vs Rakvere Tarvas
L – Mai 02, 2020 15.00 Tartu Ülikool vs Pärnu Sadam/Transcom
E – Mai 04, 2020 19.00 Tartu Ülikool vs TALTECH
K – Mai 06, 2020 17.00 Tartu Ülikool vs TLÜ/Kalev
L – Mai 09, 2020 13.00 Tartu Ülikool vs Kalev/Cramo

No Comments

Comments are closed.