Taltsi ja Kriisa vedasid TÜ/Rocki esimese eurovõiduni

Tartu Ülikool/Rock pidas hooaja esimese euromängu kodupubliku ees ja võttis bulgaarlaste Sofia Lukoil Academicu üle korraliku 71:59 võidu. Nii Valmo Kriisa kui Janar Talts kogusid võidumängus võrdselt 19 punkti.

Kui nädal tagasi esimeses euromängus oli tartlaste tegutsemine ebakindel, siis kodupubliku ees mängides oli tegemist hoopis teisest puust meeskonnaga. Avaminutitega 10:3 algedu sisse saanud tartlased ei vaadanud enam tagasi. Kuigi Sofia akadeemikud lasti veerandaja lõpuks kahe punkti kaugusele seisul 15:13, siis teisel veerandajal andsid Janar Talts ja Valmo Kriisa korralikult gaasi ja poolaja lõpuks oli TÜ/Rocki eduseis 31:22 ning Taltsil koos 13 punkti ja kuus lauapalli.

Korralik kaitsemängu jätkas kodumeeskond ka teisel poolajal ning lisaks Taltsile ja Kriisale tegi oma senise hooaja parima partii leedukas Karolis Petrukonis. Tõrvatilgaks meepotis oli teise leeduka, Augustas Peciukevicuse vaid kaheminutipikkuseks jäänud mäng – mees vigastas taas kubemelihast ning peab nüüd mõne aja pingilt kaasa elama. Kolmandal veerandajal läks vahe ka juba 20 punkti ning mänguohjad püsisid kindlalt tartlaste käes.

Viimasel neljandikul võttis palju mängu enda peale vastaste tagamees Terry Smith ning tegi seda resultatiivselt. Ameeriklane tõi Sofia meeskonna küll kümnekonna punkti kaugusele, aga ohtlikult lähedale ei jõutud. Mäng lõppes TÜ/Rocki kindla 71:59 võiduga.

Vanameister Valmo Kriisa kogus 19 punkti kõrvale ka kuus lauapalli ja neli korvisöötu. Janar Taltsi arvele jäi 34 minutiga samuti 19 punkti ja seitse lauapalli ning kolm korvisöötu. Kaksikduublile oli lähedal Karolis Petrukonis 12 punkti ja üheksa lauapalliga.

Sofia Lukoil Academicu mäng püsis kolmel ameeriklasel. Enim tegi skoori viimasel veerandajal hoogu läinud Terry Smith lõpetades mängu 15 punktiga. Tsenter Charles Thomas viskas 14 punkti ja võttis 10 lauapalli. Mulluse EuroChallenge hooaja suurim skoorija sharaud Curry kogus 13 punkti. Märkimist väärib, et meeskond tegi kogu mängu peale vaid kolm korvisöötu, samas kui TÜ/Rockil kogunes neid 17.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli võit emotsionaalselt väga vajalik. „Loomulikult on hea kodus võita ja see oli meie jaoks väga tähtis. Samas tuli see kõrge hinnaga – Augustas Peciukevicius tegi endale taas liiga ja Tanel Sokku vaevas taas seljahäda. Õnneks oli ta pärast mängu optimistliks ja eks pärast puhkepäeva ole näha, mis seis on. Aga täna tuleb rõõmu tunda võidust ja kõik, kes täna platsil käisid võitlesid väga hästi ja saime eriti just kaitses toimima need asjad, mida planeerisime.“

TÜ/Rock jätkab mängunädalat reedel, 14. novembril kui kodusaalis võetakse vastu Alexela KML uustulnuk Audentes/Noortekoondis. Taas eurokorvpalli mängib meeskond teisipäeval, 18. novembril ning siis sõidetakse Ungari linna Körmend, kus mängitakse hetkel kahe võiduga alagrupi liidrikohta hoidva Egise meeskonnaga. Pall pannakse mängu kell 19.00.