TalTechi vastu võõrsil ei saadud

Paf Eesti-Läti liiga 15. mängus läks Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrsil vastu TalTech/Optibeti meeskonnale. Teise veerandi keskel tagaajaja rolli jäänud tartlased ei suutnud TalTechi viskehoogu murda ning pidid lõpuks vastu võtma 76:92. Edmunds Elksnis tõi 15 punkti, Emmanuel Wembi tegutses kõige efektiivsemalt visates kaheksa punkti, võttes 13 lauapalli ja andes kuus korvisöötu.

TalTech läks tabavate kaugvisete toel mängu esimesel veerandil juhtima, ent peagi said tartlased Edmunds Elksnise ja Märt Rosenthali korvidest taas vahe väiksemaks ja avaveerand lõppes TalTechi 24:23 eduseisus. Teine veerand kujunes aga mängu kõige ebavõrdsemaks ja seda eelkõige tänu Taltechi tabavatele kaugvisetele, mida kogunes veerandaja jooksul viis. Poolajapausiks juhtis TalTech 52:39.

Teine poolaeg mängupilti muudatust ei toonud ja heas hoos kodumeeskond hoidis kätte võidetud edu. Tartu poolel tegutses lauapallide hankimisel hästi Emmanuel Wembi, aga paraku ei leitud õigeid lahendusi rünnakutel. Oluliselt suuremaks vahe ka enam ei läinud ja nii sai TalTech tabelisse kindla 92:76 võidu.

Vahetusest platsile tulnud Emmanuel Wembi oli Tartu meeskonna parima efektiivsusreitinguga mängija – kaheksa punkti, 13 lauapalli ja kuus korvisöötu ligi 32 mänguminutiga andsid efektiivsusnäitajaks 24. Edmunds Elksnis lisas 15 punkti ja andis neli korvisöötu. Märt Rosenthal viskas 14 ja Robin Kivi 11 punkti.

Üleplatsimees oli Toomas Raadik 25 punkti, viie lauapalli ja viie korvisööduga. Gregor Ilves kogus 21 punkti, 10 lauapalli ja kolm korvisöötu. Tanel Sokk ja Oliver Metsalu said kirja võrdselt 13 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsale oli see kolme võidu kõrvale 12. kaotus. TalTech/Optibetil on tabelis 12 võitu ja 7 kaotust.

Tartlaste järgmine võimalus võidulisa hankida on teisipäeval, 1. veebruaril kui sõidetakse Raplasse, kus on ees ootamas AVIS UTILITAS Rapla meeskond. Taas kodusaalis mängib Tartu meeskond reedel, 4. veebruaril kell 19.00 ja siis tuleb külla Tallinna Kalevi meeskond.