TalTechi üle saadi väärtuslik võõrsil võit

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma PAF Eesti-Läti liiga kolmanda mängu Tallinnas sealse TalTechi vastu. Turniiritabelisse kirjutati teine võit skooriga 79:67 ning suurima panuse sellesse andsid Will Rayman ja Robin Kivi vastavalt 21 ja 20 punktiga.

TalTechi spordihoones ligi poole tuhande pealtvaataja ees peetud kohtumises said tartlased mängu üle kontrolli esimese veerandaja lõpuminutitel, kui seisult 11:11 tehti kolme minutiga 11:0 spurt, milles pearolli mängis Robin Kivi seitsme punktiga. Veerandaeg Tartule 22:11.

Teise veerandi keskel juhiti korraks isegi 15 punktiga pärast TalTechi peatreenerile määratud tehnilise vea vabaviskeid. Poolaja lõpuks võõrustajad pisut kogusid end ja eile sünnipäeva tähistanud Kristjan Kanguri vabavisked tegid poolajaskooriks 35:25 Tartule.

Kolmanda veerandi esimestel minutitel suutsid tipikad hakkama saada 10:0 spurdiga, mille alustas ja lõpetas Indrek Kajupank kaugviskega. Veerandi keskel oli tartlaste edu vaid kahepunktiline seisul 37:35. Tartu poolelt vastasid aga korvidega Channel Banks ja Hendrik Eelmäe ning viimasele neljanikule mindi Tartu 50:44 eduseisus.

Viimane veerandaeg pakkus publikule korraliku thrilleri. Oliver Metsalu ja Kristjan Kanguri korvidest pääses TalTech paaril korral ka punktiga juhtima, aga Oliver Suuroru ning Will Raymani tegutsemine viis Tartu taas ette. Paari minutiga tehtud 10:0 spurt kallutas kohtumise lõplikult Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kasuks ning mängu lõpuks oli tablool kindlad võidunumbrid 79:67.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa eest kogus Will Rayman 21 punkti, üheksa lauapalli ja andis ka neli korvisöötu. Robin Kivi lisas 20 punkti ja viis lauapalli. Channel Banksi arvele kirjutati 13 punkti ja neli lauapalli.

TalTechi eest viskasid võrdselt 15 punkti Oliver Metsalu ja Jaan Puidet, Metsalule lisaks üheksa ja Puidetile seitse lauapalli. Kristjan Kangur lisas 12 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul saadi õnneks kolmanda veerandaja rasketest hetkedest üle. „Tegime hea esimese poolaja, aga kolmandad veerandid on varem ka meil murelapsed olnud. Lõpuks vedasime välja, aga teise poolaja alguse panime mõned lihtsad visked mööda ja mäng läks liiga ümmarguseks. Saime siiski üks-üks teravusega taas mängu käima. Poiste ees müts maha, sest tegime terve nädala korralikult tööd ja see tasus mängul end ära. Trennis on kindlasti raske, aga sellised võidud annavad hooaja alguses kindlasti head emotsiooni,“ sõnas Kandimaa.

PAF Eesti-Läti liiga turniiritabelis on Tartul kirjas kaks võitu ja üks kaotus ning sellega ollakse viiendal kohal. Meeskonda on nüüd ees ootamas ridamisi kodumäng ning neist esimene on kolmapäeval, 28. oktoobril AVIS UTILITAS Rapla vastu. Novembri esimestel nädalatel mängitakse kodus veel TalTechiga, Pärnuga, Tallinna Kalev/TLÜga ning Rakvere Tarvaga.

No Comments

Comments are closed.