TalTechi alistati karukoopas rekordpubliku ees

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma Eesti-Läti liiga põhiturniiri viimase välismängu TalTechi vastu ja suutis publikurekordit nautinud tipikad alistada 87:83. Devin Harris oli Tartu parim 24 punkti, kaheksa lauapalli ja viie korvisööduga.

TalTechi spordihoonesse kogunenud ligi 1300 inimese ees peetud kohtumine kulges igati meeleolukalt nii publiku kui platsil toimuva mõttes. Mängu avaminuteid kontrollisid pigem tipikad, ent Devin Harrise kaks kiiret kolmest alustasid Tartu 10:3 spurti ning Rinalds Malmanise viimase sekundi korv lõpetas avaveerandi 23:17 Tartu kasuks. Teisel veerandil hakkasid tartlased järjest enam eest ära minema ja veerandi keskel oli eduseis juba 14 punkti. Poolajapausile mindigi Harrise korvist seisul 43:30.

Poolajapausil käis TalTech oma konspektid üle ja selle tagajärjel suudeti kaitsemängu agressiivsemaks keerata. Tartu suutis siiski Devin Harrise vedamisel hoida kätte võidetud eduseisu ning enne viimast neljandikku näitas tabloo Tartu kasuks 66:53.

Neljanda veerandi keskel juhtis Tartu veel 74:61, ent siis alustas oma soolot Rasmus Andre, kelle kaheksa järjestikkust punkti tõid TalTechi mängu tagasi. Paar korda jõudis kodumeeskond nelja punkti kaugusele, ent tartlastel olid alati vastused võtta. 20 sekundit enne lõppu viis Patrik Saali kolmene vahe kolmele punktile, ent Rinalds Malmanise vabavisked suurendasid taas vahet ja lõpusireeni kõlades näitas tabloo Tartu 87:83 võidunumbreid.

Märt Rosenthali puudumisel põhimängujuhi rollis tegutsenud Devin Harris sai mänguaega üle 35 minuti ja kogus meeskonna parimana 24 punkti, kaheksa lauapalli ja viis korvisöötu. Robin Kivi lisas 16, Rinalds Malmanis 14 ja Davis Rozitis. Lisaks Rosenthalile ei teinud Tartul kaasa Kristjan Kitsing.

TalTechi suurim skoorija oli Gregor Kuuba 17 punkti ja viie lauapalliga. Oliver Metsalu viskas 16 punkti ja võrdselt 13 punkti peale jäid Gregor Ilves, Rasmus Andre ja Patrik Saal.

Tartu peatreeneri Gundars Vetra sõnul oli see enne play-offe võõrsilt vajalik võit.

Mõlema poole fännidele oli see huvitav mäng. Olen rahul, et võitsime mängu, sest meil on viimasel ajal tekkinud probleeme võõrsil mängude võitmisega. Olen meeskonna esitusega rahul ja see oli enne play-offi mänge hea võit. Tulime mängule hea keskendumisega ja suutsime agressiivselt mängida. Üldiselt mänguplaan töötas, kuigi lõpuosa oleksime võinud küll targemalt mängida ja neid mitte nii lähedale lasta. Aga peamine, et lõpuks suutsime siiski võidu endale jätta. Läheme siit edasi mängu kaupa ja vaatame, mis mängijad järgmisteks mängudeks terveks saavad.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartul on Eesti-Läti liigas kirjas 19 võitu ja 10 kaotust ning sellega on kindlustatud endale play-offiks viies koht. TalTechi jaoks tähendas kaotus seda, et jäädakse esimesena play-offi joone alla ehk üheksandaks.

Põhiturniiri viimase mängu peab Tartu kodusaalis kui reedel, 22. märtsil võõrustatakse senisel Eesti-Läti liiga hooajal vaid ühe kaotuse saanud BC Kalev/Cramot. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.