Tallinnas tuli alla vanduda Kalev/Cramole

Tartu Ülikool/Rock kohtus sel hooajal neljandat korda Tallinna BC Kalev/Cramoga ning teist korda sel hooajal tuli neilt vastu võtta kaotus. Sedakorda jäid kaotusnumbriteks 77:87. Janar Talts oli meeskonna parim 19 punkti ja seitsme lauapalliga.

Saku Suurhallis pooleteisttuhande pealtvaataja ees peetud mängus hoidis enamiku ajast juhtohje kodumeeskond. Tartlaste peatreener Gert Kullamäe valis küll algkoosseisu tavapärasest erinevad mängijad ja lisaks mängiti palju maa-ala kaitset, aga vastased leidsid viskekohad üles ja tabasid hästi. Mõlemalt poolt resultatiivse avaveerandaja võitsid pealinlased 25:21 ning juhtisid ka pärast teist veerandaega 47:42.

Teise poolaja keskel suutsid aga väljakuperemehed oma kaitset agressiivsemaks timmida ja TÜ/Rockil läksid mitmed küllaltki vabadelt positsioonidelt visatud visked mööda ja nii pääses Kalev/Cramo veerandaja keskel 12 punktiga mängu juhtima. Veerandaja lõppedes vähendasid tartlased vahe 10 punkti peale seisul 57:67.

Mäng polnud aga sellega sugugi tehtud, sest Janar Taltsi ja Augustas Peciukeviciuse vedamisel tuli TÜ/Rock mängu tagasi. Tanel Kurbase korv viigistas viis minutit enne kohtumise lõppu seisu 71:71 peal. Edasi jätkus paar minutit punkt-punkti mäng kuni selle olukorrani, kus korvialuses tegevuses püüdis Vilmantas Dilys ründeviga kätte saada Frank Elegarilt. See aga ei õnnestunud ja Elegar surus palli korvi ning vaidlemise eest sai Dilys ka tehnilise vea. Realiseeritud vabavisetele lisaks tegi kaks korda skoori Curtis Millage ja sellega oli lastud Kalev/Cramol teha 8:0 spurt, millega kohtumise saatus ka otsustatud sai. Mängu lõppskooriks kirjutas Kalev/Cramo tabelisse 87:77 võidu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul taheti täna mängida palju maa-ala kaitset.

Meil on tulemas mängud, kus saame proovida asju mida suurtema kaaluga mängudes ei saa või ei julge proovida. Täna oli meil üks eesmärk seisust olenemata mängida palju maa-ala. See toimis tegelikult päris hästi ja 38 minutit püsisime mängus. Lihtsalt üks hetk paar minutit enne lõppu otsustas täna mängu.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki resultatiivseim oli 25 mänguminutiga 19 punkti ja seitse lauapalli kogunud Janar Talts. Augustas Peciukevicius lisas 13 ning Vilmantas Dilys 12 punkti.

Võimsa kaksikduubliga sai hakkama aga Frank Elegar, kelle arvele jäi 17 punkti ja 18 lauapalli. Samuti 17 punkti kogus Vlad Moldoveanu. Gregor Arbet viskas 14 ning Curtis Millage 10 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML turniirtabelis kirjas 22 võitu ja kaks kaotust ning sellega ollakse teisel kohal. Sama palju kaotusi on ka Kalev/Cramol, aga võite on neil kirjas 25 ja sellega ollakse tabeliliidrid.

TÜ/Rock jätkab mängudega juba reedel, kui taas pealinnas mängitakse Tallinna Kaleviga. Kohtumine algab kell 18.00. Järgmise kodumängu peab TÜ/Rock juba esmaspäeval, 31. märtsil ja siis võõrustatakse Pärnu meeskonda.

0 kommentaari

Lisa kommentaar