Tallinna Kalevile ei jäetud mingit võimalust

Tartu Ülikool/Rock püsib koduses G4S meistriliigas kaotuseta ja tänases mängus Tallinna Kaleviga ei jäetud turniiritabeli eelviimasele meeskonnale mingisugust võiduvõimalust. Poolajaks juhiti 51:19 ja kogu kohtumine võideti 88:46. Timo Eichfuss oli 19 punkti ja üheksa lauapalliga meeskonna resultatiivseim.

TÜ/Rock peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli eesmärk kaitsemäng taas käima saada. „Tähtis oli, et saaksime kaitses oma asjad paremaks. Viimane mäng Šiauliai vastu visati meile 91 punkti ja seda on liiga palju. Läksime tänasele mängule kaitsest lähtuvalt ja see ka õnnestus,“ sõnas Kullamäe. „Viimasel veerandajal läks asi pisut lohakaks, aga siis oli ka vahe üle 40 ja asi selge. Sel nädal saame veel treenida ja valmistuda järgmise nädala tähtsaks mänguks.“

Kindlasti tahtis TÜ/Rock revanšeerida karikavõistluste veerandfinaali kaotust, ent veelgi olulisem oli pühapäevase kaotuse järel Šiauliaile taas mängukindlus tagasi saada. Avaveerandaja 23:12 võitnud TÜ/Rock näitas väga korralikku kaitsemängu teisel veerandajal, mil Kalev hoiti vaid seitsme punkti peal ja neistki suur osa vabavisetest.

Hea hoog jätkus ka kolmandal veerandajal ning alles viimasel neljandikul, kui eduseis oli juba üle 50 punkti, võtsid tartlased pisut tuure maha ning võrdse mänguaja jagamisega võideti kohtumine lõpuks 88:46.

Senise hooaja parima etteaste tegi Timo Eichfuss visates 19 punkti ja võttes üheksa lauapalli. Tanel Kurbase arvele jäi 11 ning Egidijus Dimsale 10 punkti. Rocki ridades said kõik kaasas olnud 12 meest käe valgeks.

Tallinna Kalevi resultatiivseim oli Mihkel Kurg 13 punktiga. Emmanuel Okoye tegi korraliku kaksikduubli 12 punkti ja 15 lauapalliga.

TÜ/Rock püsib turniiritabeli tipus 22 võidu ja ühegi kaotuseta. Kalev/Cramo jääb teisel kohal maha nelja kaotusega.

TÜ/Rocki järgmine mäng on teisipäeval, 19. veebruaril kui Balti liiga vahegrupi viimases ja otsustavas kohtumises saab selgeks see, kes pääseb veerandfinaali. Nelja võidu ja ühe võiduga juhib Rock küll vahegruppi, ent veerandfinaali aitab võit või äärmisel juhul napp kaotus Valmierale. Pall pannakse Valmieras mängu kell 18.30.