Tagasihoidlik teine poolaeg tõi kaotuse TalTechi vastu

Tartu Ülikool Maks ja Moorits võõrustas ülikoolide duellis TalTech/OPTIBETi ja pidi ebaõnnestunud teise poolaja tõttu vastu võtma 65:73 kaotuse. Märt Rosenthal oli Tartu parim 17 punkti, viie korvisöödu ja viie lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli reede õhtul mängule kaasa elama tulnud senise hooaja publikurekordit tähistavad 1139 inimest, kes saalis väga mõnusa mänguatmosfääri tekitasid. Avapoolaeg kulges kui ameerika mägedel. Tartu läks kaheksa mängu 18:10 juhtima ja võitis avaveerandi 23:14. Teise veerandi alguses oli eduseis korraks 11 punkti, ent siis lasti TalTechil teha 14:0 spurt, millega pealinlased läksid ette 28:25. Robin Kivi kaugvise alustas Tartu teist spurti ja avapoolaja viimase viie minutiga tehti 12:1 minek ning poolajaks näitas tabloo Tartu 37:29 eduseisu.

Kolmandal veerandil püsis Tartu edu paar minutit, ent TalTech sai omakorda kokku 12:2 spurdi, millega neli minutit enne kolmanda veerandi lõppu viigistati seis 44:44. Veerandi lõpuni kulges punkt-punkti mäng ja enne neljandat veerandit oli tablool viigiseis 51:51.

Neljanda veerandi keskel viis Kristjan Kitsingu kolmene Tartu 61:60 ette, aga TalTech viskas järgmise paari minutiga kaheksa vastuseta punkti ja haaras initsiatiivi. Tartlased ei suutnud õigeid rünnakulahendusi leida ja harvasid punkte saadi vaid vabavisetest. Nii tuligi kodumeeskonnal lõpuks vastu võtta valus 65:73 kaotus.

Märt Rosenthal tõi ligi 33 mänguminutiga 17 punkti, võttis viis lauapalli ja andis viis korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Kristjan Kitsing lõpetas 11 punktiga. Tartu suutis meeskonna peale anda harvaesinevalt vähe korvisööte – vaid kuus kogu mängu jooksul.

TalTechi ridades säras Kasper Suurorg 19 punkti, kaheksa lauapalli ja viie korvisööduga. Taavi Jurkatamm lisas 12 punkti ja viis lauapalli. Oliver Metsalu viskas 11 ja Gregor Ilves 10 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Gundars Vetra sõnul logises nii rünnak kui kaitse.

„Nad mängisid meid üle ja on väga raske võita, kui anname meeskonna peale vaid kuus korvisöötu. Rünnakul ei leidnud me õigeid lahendusi üles ja tegime pallikaotuseid, kaitses ei suutnud piisavalt organiseeritult mängida. Põhimõtteliselt kõik aspektid, mis võiduks vaja. Hooaeg oli kuni tänaseni üsna okei, kuigi paar saadud kaotust olid üsna valusad, näiteks kodune Ventspilsi mäng või viimatine kaotus Keilas. Meie mäng hetkel ei suju kõige paremini ja peame järele mõtlema, mida teisiti teha.“Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartlastel on Eesti-Läti liiga tabelis kirjas seitse võitu ja neli kaotust, millega ollakse tabelis kuuendal kohal. TalTech/OPTIBETil on saldos kaheksa võitu ja kolm kaotust ning sellega paiknetakse kolmandal real.

Järgmisel nädalal ootab Tartu meeskonda ees Hollandi reis ja teisipäeval, 28. novembril kohtutakse ENBL raames Zwolles sealse Landstede Hammersi meeskonnaga. Laupäeval, 2. detsembril sõidetakse Riiga, kus kohtutakse BC Prometeyga. Viie järjestikkuse kodumängu seeriat alustavad tartlased laupäeval, 9. detsembril mänguga AVIS UTILITAS Rapla vastu.