Sportland Shootoutis on jõutud poolfinaalideni

Sportland Shootoutiski vajalikud viskamised tehtud ning mõlemad ringid on omadega jõudnud poolfinaalide tasemeni.

Põhiturniiri vahegrupid, n-ö veerandfinaalid, alustasid viskamist 24. veebruaril, ajaloolisel #KriisavsKriisa mängul. Peeti kolm duelli:
E-vahegrupis viskasid omavahel BC Tartu U18 ning BC Tartu Treenerid, kus napilt 22-20 panid oma paremuse maksma poisid.
F-vahegrupis võtsid teineteiselt mõõtu Tartu Rock ning TÜ/Kalev II. Suurelt, 35-12, said võidu Tartu Rocki esindajad, kes tulemuse najal kindlalt poolfinaali liikusid.
G-vahegrupis võistlesid TÜ/Kalev I ning Rein Allen. Naiskonnakaaslaste eest võtsid kalevlannad revanši numbritega 27-23, liikusid ise poolfinaali ning lükkasid Rein Alleni võistlema miinusringi.
H-vahegrupp jõudis viskama alles 16. märtsil, kuid siis tegid Nõo Lihavürst ning Tartu Terminal omavahel selgeks selle, et põhiturniiril jätkab Terminal – neile suur 35-13 võit.

Vahepeal olid selgeks saanud ka miinusringi esimesed tulemused. 1. märtsil omavahel visanud Greenlineprint ja BC Tartu Esiliiga duellis said rohelistes särkides mehed 32-28 paremusega jätkata, esiliiga jaoks võistlus tänavu lõppes.
14. märtsil pidasid väga pingelise duelli miinusringi tabeli teise poole meeskonnad Roofix ja EMÜ SK, kel läks parema selgitamiseks tarvis ka teist minutit. Esimene viskevoor lõppes nimelt võistluse ajaloos esmakordselt viigiga, 26-26, ning olukorra lahendamiseks visati teinegi kord järjest. Selleks hetkeks oli end suurepärasesse hoogu saanud Roofix, kes lõpuks 49-27 miinusringi järgmisesse vooru liikus.

Märtsi lõpu mängude poolaegadel jätkasid võistlemist miinusringi meeskonnad, et põhiturniirile järgi jõuda ning samuti poolfinaalidesse pääsejad välja selgitada. Mõlemal tabelipoolel jätkati võistlust kolmestes gruppides, kus, nagu esialgu alagruppideski, kõik kolm omavahel viskasid, et välja selgitada üks parim.
M-grupist liikus miinusringi poolfinaali BC Tartu Treenerite punt, kes võitsid esmalt TÜ/Kalev II naiskonda 27-21, seejärel Greenlineprinti 31-18.
Teisel poolel N-grupis viskasid esmalt omavahel Rein Allen ning Nõo Lihavürst ja küllalt suureskoorilises duellis sai 40-35 paremuse kirja Nõo Lihavürst. Üks paremus üldiselt sedasorti grupis veel midagi ei tähenda, ent võta näpust – seoses kolmanda grupikaaslase Roofixi väga tiheda graafikuga, otsustasid nad anda kaks loobumisvõitu, mistõttu jäigi otsustavaks justnimelt Nõo ja Rein Alleni omavaheline tulemus. Seega – poofinaalis Nõo Lihavürst!

Niisiis lühikokkuvõttena: “suures” poolfinaalis on vastamisi ühel pool BC Tartu U18 ja Tartu Rock, teisel pool TÜ/Kalev I ning Tartu Terminal. Poolfinaalide kaotajaid ootavad miinusringi samal tasemel juba ees vastavalt BC Tartu Treenerid ja Nõo Lihavürst.

Kogu jutu visuaalne kujutlus:

Sportland Shootout jätkub meeskondade graafikutega kooskõlas kodumängude poolajapausidel. Pidada on veel vaid 6 duelli – põnevus kasvab!

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud