Soku 27 punkti aitasid poolfinaalseerias teise võidu tuua

G4S korvpalli meistriliiga poolfinaalseerias sõitis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Raplasse, et maha pidada seeria teine kohtumine sealse Piimameister Otto meeskonnaga. Nagu arvata võis, osutas kodumeeskond oluliselt enam vastupanu kui esimeses kohtumises, kuid tartlased võitsid kohtumise lõpuks ikkagi kindlalt seisuga 81:72. Sten Sokult üleplatsimehena 27 punkti ja neli korvisöötu.

Esmakordselt poolfinaalide puhul Rapla Sadolini spordihoonesse kogunenud täismaja ehk üle 1100 inimese nägid tasavägist mängu ja kohe avaminutitest peale oli selge, et sellist kiiret vahet meeskondade vahel sisse ei tule nagu see oli esimeses mängus. Tartlased võitsid tasavägise avaveerandaja 23:20 ning ka poolajaks ei olnud suudetud vahet suuremaks mängida ning Andre Pärna korv viis meeskonnad seisul 43:40 vaheajale.

Teise poolaja alguses suutis kodumeeskond mõne hetke ka kohtumist juhtida, ent mängu kontrollis siiski Tartu Ülikooli meeskond. Sten Soku edukas tegutsemine rünnakute ülesvõtmisel viis meeskonna veerandaja keskel taas nelja-viie punktiga juhtima ja see vahe püsis kuni veerandaja lõpuni, mil piimameistrid suutsid Indrek Kajupanga vedamisel kokku panna 6:0 spurdi ja sellega vähendasid nad enne viimast neljandikku kaotusseis minimaalseks seisul 56:57.

Viimasel neljandikul püsis vahe mõnda aega küll ühe punkti peal, ent veerandaja keskel sai Tartu Ülikool oma kaitse paremini pidama ja vaheltlõigete ja kiirrünnakutega suurendati vahe taas kuue-seitsme punkti peale. Et kolmandal veerandajal pidi põlvevigastuse tõttu mängust lahkuma Rapla liider Janar Soo, siis jäi nende rünnakuraskus pigem Andre Pärnale, kelle kolmesed meeskonda ka mängus hoidsid, ent ohtlikku kaugusesse nad tartlaste jaoks ei jõudnud. Teise poolfinaalmängu lõpunumbriteks kujunesid 81:72 võit Tartu Ülikoolile.

Sten Sokk kogus üleplatsimehena 27 punkti ja andis neli korvisöötu. Bill Amise arvele jäi 15 punkti ja kuus lauapalli ning Marek Doroninile 12 punkti ja viis lauapalli.

Piimameister Otto/Rapla eest viskas Andre Pärn 19 punkti ja võttis 10 lauapalli. Janar Soo ja Sven Kaldre jäid võrdselt 14 punktile peale ning Indrek Kajupank viskas 13 punkti.

Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäe sõnul võiski oodata palju raskemat mängu kui eelmine. „Au vastastele, et pärast suurt kaotust andsid tõelise lahingu, aga teisest küljest andsime ise ka põhjust – olime pisut hajevil ja mõningad kokkulepitud asjad kippusid ununema ja eks väga kehv vabaviskeprotsentki näitab, et kerge närvilisus oli meestes sees,“ iseloomustas mängu Kullamäe. „Välismängul tahtsime rohkem rõhuda teravusele, aga sellest pole kasu, kui vabaviskeid ära ei viska. Aga õnneks suutis Timmu hoida väljakul korda ja seejuures ise ka skoori teha, just sellist meest meil täna vaja oligi.“

Poolfinaalseeria kolmas mäng peetakse Tartus pühapäeval, 29. aprillil kell 16.00. Juhul, kui tartlased peaks selle mängu võitma, siis alustatakse Tartus finaalseeriaga 10. mail.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Rapla)
Veerandajad – 23:20, 20:20, 14:16, 24:16 – 81:72
Viskeprotsent – 54,5% vs 40,6%
1P – 18/32 (56%) vs 13/19 (68%)
2P – 27/42 (64%) vs 19/48 (39%)
3P – 3/13 (23%) vs 7/16 (44%)
Lauapallid (ründelaud) – 38 (5) vs 29 (6)
Korvisöödud – 13 vs 14
Vaheltlõiked – 9 vs 6
Pallikaotused – 15 vs 12

0 kommentaari

Lisa kommentaar