Šiauliai vastu tehti BBL finaalide teiseks pooleks seitsmepunktiline edu

Triobet Balti liiga kahemängulise finaalseeria avamängus võttis Tartu Ülikool/Rock kodus pea täismaja ees korraliku 81:74 võidu ja saab teisele mängule minna vastu pisut kindlamalt. Janar Talts tõi parimana 22 punkti ja seitsme lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kogunenud peaaegu täismaja ehk üle 1400 inimese ja seetõttu oli mängul ka väga korralik finaalimöll.

Kohtumise avapoolaega kontrollisid pigem kahe viimase hooaja Balti liiga võitjad Šiauliast. Tartlased olid pidevalt punkti-paari võrra maas, aga samas ei midagi väga murettekitavat. Leedukate tihedamale korvialusele leiti vastukäike kaare tagant ja läbimurretega. Avaveerandi võitis Šiauliai 20:16.

Teisel veerandil tõi TÜ/Rocki mängu tagasi Reinar Halliku tegutsemine. Tema kaks kaugviset ja veel kolmese taga välja meelitatud viga aitasid vaikselt initsiatiivi haarata. Poolaja viimastel minutitel õnnestus ka Tanel Kurbase mäng ning nii sai kodumeeskond minna poolajale 40:36 eduseisus.

Kolmandal veerandil hoidis TÜ/Rock mõne minuti eduseisu ja suurendas vahe korraks üheksale punktile. Paar minutit hiljem aga oli Šiauliai jõudnud taas paari punkti kaugusele. Veerandi lõpu poole viigistasid leedukad ka mängu, aga Tanel Kurbase kolmene viis meeskonnad viimasele neljandikule siiski TÜ/Rocki 59:56 eduseisus.

Punkt-punkti heitluses kulgenud viimase veerandaja otsustavad sündmused hakkasid juhtuma paar minutit enne lõppu. Evaldas Žabase kaugviske järel juhtisid tartlased75:71, aga kohe vastas korviga ka Rokas Giedraitis ja vahe oli taas punkt. Pingilt sekkunud Reinar Hallik tabas kohe kaugviske, mis publiku rõkkama pani ja lõppskoori vormistas Tanel Kurbas ründelauast saadud palli korvi toimetamisega. TÜ/Rock võitis finaalseeria avapoolaja 81:74 ja saab nüüd grammike kindlamalt minna teisele poolajale vastu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul mängiti küll hästi, aga varu jäi veelgi.

Finaalseeria formaat ei võimalda võidust rääkida – see oli seeria esimene poolaeg. Taktikaliselt olime valmis, asjad enam-vähem toimisid ja mingeid suuri üllatusi ei tulnud. Enne mängu kartsin lauavõitlust ja seda, et nad hakkavad korvi alla suruma. Ja nii ka läks – mingil hetkel nad surusid pikad korvi alla ja meie pikad jäid hätta. Need kohad tuleb üle vaadata enne teist mängu, sest ega meile massi nädalaga rohkem juurde ei tule. Täna õnnestus mitmel mehel mäng hästi, aga kindlasti on meil varu ka veel. Viimane mäng tuleb mängida kõva energia ja suure südamega. Peame olema rahul, et kodupubliku ees võitsime ja lõpuks pluss seitse ka. Teise poolaja mängime Šiauliais ja vaatame, mis seis järgmise kolmapäeva õhtul on.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Tanel Kurbase mängujärgne kommentaar

TÜ/Rocki parim oli 32 minutiga 22 punkti ja seitse lauapalli toonud Janar Talts. Tanel Kurbas lisas 18 punkti, viis lauapalli ja kolm korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Reinar Hallik kogus 14 ja Evaldas Žabas 10 punkti. Meeskonna mängu tõmbas käima Tanel Sokk kogudes seitsme punkti kõrvale ka kuus korvisöötu. TÜ/Rockil ei teinud põlvevigastuse tõttu kaasa Brian Harper.

Šiauliai parim oli Assem Marei 19 punkti ja üheksa lauapalliga. Rokas Giedraitis viskas 15 ja Michaelyn Scott 11 punkti.

Triobet BBL finaalseeria teine kohtumine peetakse kolmapäeval, 6. aprillil Šiauliais kell 18.30. Enne seda sõidab TÜ/Rock aga ka Tallinna, et neljapäeval, 31. märtsil mängida põhiturniiril viimast korda Kalev/Cramoga. Pall pannakse mängu Saku Suurhallis kell 18.30.