Shootout tuleb taas!

Ka sel aastal toimub Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna kodumängude poolajapausil viskevõistlus, kus selgitame välja parimat rahvaspordi viskekahurit.

Kummagi korvi alla on maha pandud viis kohta, mis annavad erineva arvu punkte. Võistlejad peavad nende kohtade pealt visates ühe minuti jooksul kokku saama nii palju punkte kui võimalik. Viske ajal peavad mõlemad jalad olema ringi sees. Võistkonnal on üks pall, st viskaja läheb ise pallile lauda järgi ja söödab väljavalitud ringis ootavale kaaslasele.

Võistkonna asetused loositakse ja edasi läheb turniir 16 võistkonna Double Elimination põhimõttel ehk miinusringiga turniir, kus ka esimese lahingu kaotajal on veel võimalus miinusringi võidule mängida.

Automaatselt pakume koha asetuse kõigile Tartumaa liiga meistritele ja karikavõitjale, st kuuele võistkonnale. Kokku pääseb põhiturniirile viskama 16 võistkonda, seega ülejäänud kümnele kohale on võimalus kandideerida igaühel. Juhul kui soovijaid on rohkem kui vabu kohti, selgitatakse osalejad välja kvalifikatsiooniringis.

Shootouti võistkonnad on kolmeliikmelised – kaks viskajat ja üks asendusliige. Võisteldakse enda võistkonna vormis või sobivates spordiriietes.

NB! Sel aastal võivad osaleda mistahes koosseisus võistkonnad – liikmed ei pea olema samast soost, klubist ega vanusest. Vanusepiirangut pole, kuid arvestada tuleks, et kõik võistlejad viskavad täismõõdus palle täiskõrguses korvidesse.
Iga võistleja tohib osaleda vaid ühe võistkonna nimekirjas.

Kui tunned, et viskekäsi on heas vormis, haara kaks sõpra punti ja pane võistkond kirja!

Registreerimine aadressil http://basket.ut.ee/shootout-20162017-registreerimine/

No Comments

Comments are closed.