Sel nädalal: põhiturniiri esikohakohtumine Kalev/Cramoga

Lõpuks on kätte jõudnud nädal, kus selgeks saab põhiturniiri lõplik järjestus ja sellega seoses ka võimalikud poolfinaalpaarid.

Sisuliselt juba kuu aega tagasi oli selge, et põhiturniiri kõige olulisema kohtumise on kalendrikoostajad osavalt paigutanud kõige viimaseks mänguks. Kolmapäeval, 4. aprillil kell 19.00 visatakse Saku Suurhallis pall mängu Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli kohtumises, kus võrdsete võitude ja kaotuste arvuga meeskonnad panevad paika põhiturniiri esimese ja teise koha. Kohtumisele sõidab ka fännibuss ja lähemat infot sellest meie kodulehelt – basket.ut.ee/fannklubi/valissoidud.

Et veerandfinaalide paarid on teada, siis on selge ka see, kellega lähevad kokku kolmapäevase mängu võitja ja kaotaja. Kui Tartu Ülikool võidab, siis on poolfinaali vastast oodata paarist Piimameister Otto/Rapla – TTÜ KK. Kui aga peaks jääma põhiturniiri teine koht, siis tuleb poolfinaali vastane paarist Rakvere Tarvas – Tallinna Kalev.

Veerandfinaalid mängitakse kolme võiduni (esimene, kolmas ja vajadusel viies mäng põhiturniiril kõrgema koha saavutanud meeskonna koduväljakul).

Poolfinaalidega tehakse algust 20. aprillil ning seeriad mängitakse kolme võiduni – esimene, kolmas ja vajadusel viies mäng põhiturniiril kõrgema koha saavutanud meeskonna koduväljakul.

Et põhiturniiri lõpu ja poolfinaalseeria alguse vahele jääb paar nädalat, siis teeb Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sellel ajal ühe treeninglaagri. 7. aprillil minnakse Pühajärvele, et poolfinaalideks vormi koguda Käärikul ja Otepääl.

Kolmapäevase põnevuslahingu eel on väikeseid terviseprobleeme pikkadel – Vallo Allingu on saanud nüüd mõnda aega puhkust, ent sel nädalal liitus jalavigastuse järel taas treeningutega ning peaks kolmapäeval platsil olema. See, kas Rain Raadik, kes täna kurtis sama vigastust, mis teda sügiselgi pikalt platsil eemal hoidis, kolmapäeval mängib, selgub pärast visiiti arsti juurde.

Nädalavahetusel oli tihe töö ka meeskonna teisel treeneril Toomas Kandimaal – tema juhendatav Salva/Tartu Ülikooli U14 võistkond tuli kodusel Euroopa Noorte Korvpalliliiga etapil nelja võidu ja ühe kaotusega kolmandale kohale. Lähemalt saab sellest lugeda Tartu Ülikooli Korvpallikooli kodulehelt.

Täna tähistab oma sünnipäeva ka meeskonna manager Meelis Pastak, kellel täitub ümmargused 40 eluaastat. Nädalavahetusel oli sünnipäev ka Silver Leppikul. Palju õnne!

Igatahes, tõotab tulla põnev korvpallinädal!

 

0 kommentaari

Lisa kommentaar