Sel nädalal: õhtud Moskva lähistel

Sel nädalal on Tartu Ülikoolil vaid üks mäng ja selle pidamiseks sõidetakse Moskva lähistele Ljubertsõsse, et neljapäeva õhtul püüda sealt oma seitsmendat BBLi võitu kohaliku Triumphi üle.

Mäletatavasti alistas Tartu Ülikool Triumphi kodusaalis napimast napimalt 85:84 ja ehk kõige meeldejäävam sellest mängust on see, kuidas vastaste peatreener Valdemaras Chomicius ühel hetkel väljaku kõrval selili oli. Aga tänaseks on Chomicius sinisel lehel ja teda asendav Vladimir Karasev on meeskonna väga heasse hoogu saanud, mille tõestuseks on hiljutine kuuemänguline võiduseeria Venemaa liigas ning ka BBLis on viimasest seitsmest mängust saadud vaid üks kaotus.

Sellest hoolimata ei lähe Tartu Ülikool Venemaale ilma võidumõteteta, sest endale koha BBLi play-offis kindlustanud Triumph mängib eelmisel õhtul Eurochallenge mängu Antwerpeni Giantsiga. Ilma terviseprobleemideta kolmapäeval Venemaale suunduvatel tartlastel on kõik võimalused endale BBLi tabelisse üks võit juurde kirjutada. Kohtumine algab neljapäeval, 1. märtsil kell 16.00.

Et paari päeva pärast lähevad selleks hooajaks lukku ka meeskondade nimekirjad, siis on teemaks ka võõrleegionärid. Viimasel nädalal on lahtiste silmadega mängijateturul ringi vaadatud ning konkreetsemalt ka mõne mängija kohta täpsemalt tausta uuritud. Ent kui nüüd viimane päev just mingit eriti head varianti ei too, siis mängitakse see hooaeg lõpuni ühe välismängijaga, sest klubi jaoks sobivat varianti hetkel pakkuda ei ole. Aga lõplikult paneb selle ukse lukke kolmapäeva õhtu.

Möödunud nädalavahetusel näitasid head mängu Tartu Ülikooli Korvpallikooli U17 meeskond, kes kindlustas endale Riia etapil pääsu Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) eliitgrupi finaalturniirile Göteburgis. Treenerite Olari Naritsa ja Tarmo Kikerpilli juhitav meeskond jättis edasipääsu viimasele mängule, kus tõelises thrilleris alistati BC Kiev ühe punktiga ning sellega teeniti finaalturniirpilet. Tartu võistkonnast valiti etapi sümboolsesse viisikusse Sten Lillemägi ning meeskonna parimaks Gert Lõhmus.

Head korvpallinädalat ja näeme taas saalis teisipäeval, 6. märtsil kui võõrustatakse Pärnu KK meeskonda.

No Comments

Lisa kommentaar