Sel hooajal mängime ka uues liigas ENBL

Tartu Ülikool Maks & Moorits võtab ainsa Eesti meeskonnana osa sügisel alustavast Põhja-Euroopa korvpalliliigast ENBL (European North Basketball League). Liigas on avahooajal kokku kaheksa võistkonda Tšehhist, Poolast, Leedust, Valgevenest, Lätist ja Eestist. Mängudega alustatakse oktoobri keskel.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul lisab ENBLis osalemine hooajale häid mänge. „Loodetavasti saab see liiga elu sisse, sest teadupärast on esimene aasta alati raske. Saame siit juurde head rahvusvahelised mängud ja üle pika aja tõotab tulla taas 50-60 mänguga täishooaeg. Vaadates vastaste nimekirja täidab see liiga oma eesmärgi – tahtsime lisaks Läti võistkondadele mängida ka teiste välismaa satsidega ja siin on nii kvaliteeti kui publiku jaoks tuntud nimesid. Kindlasti on see meie mängijatele hea proovikivi ja pakub enda tõestamise võimaluse,“ sõnas Kandimaa.

Avahooajal osalevad võistkonnad on: Basket Brno (Tšehhi), Anwil Wloclavek (Poola), Šiauliai (Leedu), Borisfen Mogilev (Valgevene), Tartu Ülikool Maks & Moorits (Eesti), Liepāja (Läti), Valmiera Glass ViA (Läti) ning kaheksanda võistkonnana kas Trefl Sopot (Poola) või Dnipro (Ukraina) – see selgub pärast nende FIBA Europe Cup kvalifikatsioonimänge.

Liiga formaat näeb ette neljaetapilist hooaega, mille kolmes esimeses etapis mängivad klubid omavahel ühe korra läbi. Lisaks tuleb üks etapiväline kodumäng. Põhiturniiri neli paremat osalevad 2022. aasta kevadel peetaval finaalturniiril. Üks etappidest peetakse ka novembrikuus Tartus.

Liiga kohta saab täpsemat infot kodulehelt www.ewbl.eu

ENBL hooajal 2021-2022

  1. Basket Brno (Tšehhi)
  2. Anwil Wloclavek (Poola)
  3. Šiauliai (Leedu)
  4. Borisfen Mogilev (Valgevene)
  5. Tartu Ülikool Maks & Moorits (Eesti)
  6. Liepāja (Läti)
  7. Valmiera Glass ViA (Läti)
  8. Trefl Sopot (Poola) või Dnipro (Ukraina)

No Comments

Comments are closed.