Seitsmes järjestikune eurovõit tuli Gaz Metani üle

Tartu Ülikool/Rock teenis kodusaalis oma ajaloo rekordit tähistava seitsmenda järjestikkuse eurovõidu alistades rumeenlaste Gaz Metan Mediasi suurepärase teise poolajaga 97:67. Tanel Kurbas tõi parimana 24 punkti, Janar Talts lisas 20 punkti,10 lauapalli ja kuus korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoone rokkiva publiku ees peetud kohtumise algus läks kodumeeskonnal üle kivide ja kändude. Kuidagi ei suudetud oma rünnakumootorit käima saada samas kui vastased mängisid oma kohad ilusasti välja ja nende leegionärid Kyle Shiloh ja Radomir Marojevic tõid järjepanu punkte. Avaveerandaja lõpuks suutsid tartlased kaotusseisu teha minimaalseks seisul 17:18. Külaliste eduseis püsis kuni teise veerandaja keskpaigani, ent siis pääses TÜ/Rock juhtima ja enam eduseisu käest ei antud. Poolajapausile läksid meeskonnad Rocki 42:40 eduseisus.

Teisel poolajal hakkasid külaliselt selgelt väsimuse märke näitama ja mida minut edasi seda sujuvamaks läks Rocki koostöö. Vastaste kaitse harutati kenasti lahti ja korve jagus igale maitsele. Kolmanda veerandaja lõpetas Gert Dorbeku keskringi tagant teele lastud kaugvise, mis tabloole seisuks 70:55 tegi. Viimaselgi veerandajal ei lasknud Rocki mängijad hool raugeda ja nii kirjutati EuroChallenge TOP16 kolmas ja selle hooaja järjestikku seitsmes eurovõit kirja tulemusega 97:67.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sai määravaks teise poolaja agressiivsem kaitse ja rünnakute mitte ülemängimine. „Esimesel poolajal lõi nende kaitsetaktika meil rütmi sassi. Meil oli häid momente, aga kippusime neid üle mängima. Kui vastased veel esimesel poolajal värsked olid, siis mängisid nad väga hästi – väga targalt, distsiplineeritult ja viskasid ka sisse,“ sõnas Kullamäe. „Aga teisel poolajal panime nende tagameestele surve peale. Kuna nad mängivad palju minuteid, siis on loogiline, et kui me vähegi peame oma asjadest kinni, siis võtame selle mängu kasvõi jõuga ära. Lõpuks panime oma paremuse ja pikema pingi maksma.“

TÜ/Rocki parimana viskas Tanel Kurbas 24 punkti ja seda kaitses vastaste ühe ohtlikeima mängija Willie Kempi ohjes hoidmise kõrvalt. Janar Talts lisas 20 punkti, 10 lauapalli ja kuus korvisöötu. Augustas Peciukeviciuse arvele jäi 17 punkti ja kuus korvisöötu. Gert Dorbek kogus 11 punkti.

Gaz Metan Mediasi resultatiivseim oli keskmängija Radomir Marojevic 19 punkti ja 10 lauapalliga. Kyle Shiloh lisas 15, Slavisa Bogavac 14 ja Willie Kemp 13 punkti.

TÜ/Rock juhib Eurochallenge vahegruppi täisedu kolme võiduga, Gaz Metan TOP16 seas veel võidurõõmu maitsta pole saanud.

TÜ/Rockil on sel nädalal ees teinegi raske kohtumine kui reedel, 31. jaanuaril sõidetakse Tallinna, et mängida Alexela KML turniiritabeli esikoha pärast BC Kalev/Cramoga. Mäletatavasti lõppes meeskondade viimane kohtumine karikafinaalis TÜ/Rocki napi 71:69 võiduga. Pall pannakse reedel mängu kell 19.00 ning mängu piletid on müügil Piletilevis. Taas kodus mängib TÜ/Rock teisipäeval, 4. veebruaril ja siis on vastaseks KK HITO.