Saame tuttavaks: noor, aga tegus Saimon Sutt

Saimon Sutt võib küll olla TÜ/Rocki noorim mängija, kuid tegu on ilma igasuguse kahtluseta tulihingelise Rocki-mehega. Vähe sellest, et ta “suures Rockis” fänne kolmepunktivisete ja võtan-üle-platsi-söödu-panen-viimasel-sekundil-sisse esitustega hullutanud on, on ta ka üks olulisimaid lülisid Saku I liigat mängivas Rock II-s. Lisaks kahes meeskonnas mängimisele, käib Saimon meeskonna lippu kõrgel hoidmas ka ülikoolis, niiet üks on kindel – laisa mehega kindlasti tegemist ei ole.

Kuidas omal ajal kossu juurde jõudsid?
Kossu juurde jõudsin tänu sõpradele, kes nägid koolis seina peal kutset pallimängude trenni. See oli esimeses klassis. Kuna alguses oli ainult pallimängude trenn, siis sai esimesed aastad kõiki alasid proovitud (jalgpall, võrkpall jne) Aga korvpall hakkas kõige rohkem meeldima ja sai südamelähedaseks. Minu esimese korvpalliklubi nimeks ja võistkonnaks oli Tartu Dorpat treener Olari Naritsa juhendamisel. Paljuski tänu temale olen seal kus olen ja temaga jätkan ka Rock II-s.

Mis teeb sinu arust hea korvpallimängija?
Korvpalluril peab hea nina olema, enesekindlus, külm närv, kavalus ja hea väljakunägemine.
Rolli mängib ka talent. Saab ka ilma talendita heaks korvpalluriks, kui kõvasti vaeva näha. Ja see kui sa talendikas oled ei tähenda seda, et sa ei peaks vaeva nägema, vastupidi, siis tuleb veel rohkem vaeva näha. Nagu üks kuulus korvpallur on kunagi öelnud, et ‘’Hard work beats talent, when talent doesn’t work hard’’.

Mis on see oskus, mida sel hooajal kõige rohkem arendada püüad?
Ma olen püüdnud põrgatuse pealt viskele minekut harjutada aga kuna see on minu arust üks raskemaid elemente, siis läheb sellega aega. Hea näide on Stephen Curry, kes on selles elemendis üks maailma parimaid.

Saimon_pikkMängid koos Kristen Meistriga ka esiliigas, mis on parim, mida kahes eri tasemega liigas korraga mängimine annab?
Parim on see, et ma saan omale enesekindlust sealt juurde ja väärtuslikke mänguminuteid. Öeldakse ju, et pesas istudes lendama ei õpi. Kui on esiliiga mängus hästi läinud ja järgmine päev on põhitiimi trenn v mäng, siis üritan esiliigast saadud enesekindlust rakendada ja vanematele kolleegidele “kohta” kätte näidata. 

Oled hetkel vist meeskonnas ainuke, kes sportlasekarjääri kõrvalt ka koolis käib. Kui lihtne või raske see sinu jaoks on?
Ausalt öeldes midagi lihtsat seal pole. Kuna ma olen ikkagi 100% korvpallile pühendunud ,siis kahjuks tuleb koolist mõningaid puudumisi. Aga õnneks on võimalus eksternina valida tunniplaanist ained, mis mahuvad enam-vähem minu treeningaegade vahele. See lihtsustab natukene asja.

Kas tahaksid pigem olla mängu suurim punktitooja või viimase sekundi viske sissepanija?
Minu jaoks on kõige tähtsam meeskond ja võitmine. Kui meeskonnal on vaja, viskan kõige rohkem punkte, kui on vaja visata viimase sekundi viske, siis seda ma ka üritan teha.

Mis on sinu enda hinnangul su parim isikuomadus
Äkki rõõmsameelne, sõbralik, meeskondlik mängija 😀

Kas sa oleksid teistsugune inimene, kui sa ei oleks TÜ/Rockis ja ei mängiks korvpalli? Mil moel?
Ausalt öeldes ma hetkel ei kujuta elu ette ilma korvpallita. Korvpall on olnud minu elus juba nii kaua ja loodan, et seda jätkub veel kauaks.

Suurim rõõm elus (kui korvpall ei loe)?
PERE, SÕBRAD!

Mõned lõpusõnad fännidele?
Sooviksin fänne tänada, et nad nii toredad on ja mind ning meeskonda alati toetavad, nii halvas kui heas. Isegi mõnele esiliiga mängule on tuldud kaasa elama, mis on väga lahe. Ma hindan seda väga ja koos jõuame veel kaua võidurõõme jagada!

Saimoni prohvetlikud sõnad aitasid võidurõõmu nautida ka BBL-i teises poolfinaalis, mille tulemusena liikus TÜ/Rock läbi aegade esimese Eesti meeskonnana Balti liiga finaali.

Esimene finaalkohtumine kahe viimase hooaja tiitlivõitja Šiauliaiga leiab aset Tartus teisipäev 29. märtsil kell 18.30. Kogu info klubi Facebookilehel (https://www.facebook.com/tykorvpall) ja piletid Piletilevis, niiet tasub silm peal hoida.

Sellist mängu ei saa nägemata jätta, niiet tulgem saali ja loodetavasti jagagem seda võidurõõmu taas!

Küsimused koostas Maria Kristiina Prass