Rumeenias alagrupist edasipääsu kindlustada ei õnnestunud

Tartu Ülikool/Rock mängis oma viienda selle hooaja Eurochallenge kohtumise Rumeenias Sibiu linnas kohaliku Gaz Metan Mediase vastu. Mängus, mis oleks võinud tagada tartlastele alagrupist edasipääsu, ei suutnud TÜ/Rock siiski oma mängu leida ja vastu tuli võtta 58:81 kaotus. Justin Ingram kogus Rocki parimana 14 punkti.

Mängus, mida FIBA koduleht serveeris kui Eurochallenge nädala mängu jagus võrdset heitlust pooleteiseks veerandajaks. Viigilise avaveerandaja järel juhtis TÜ/Rock veel Silver Leppiku ja Ivan Nelyubovi korvidest mängu seisul 26:23, ent veerandaja lõpuminutitel tegi kodumeeskond 16:0 spurdi, mis kandus ka teise poolaega ning kolmanda veerandaja keskel, kui Nelyubovi neli punkti tartlaste korvipõua lõpetas, oldi jäädud 35:46 kaotusseisu. Rumeenia meeskond sai iga minutiga kindlust juurde, samas kui tartlased olid suures hädas visketabavusega ning isegi korralikult välja mängitud liikumised lõppesid ikkagi möödaviskega.

Rain Veidemani edukas pingilt sekkumine tõi meeskonnale küll pisut uut hingamist ja veel kuus minutit enne kohtumise lõppu oli kaotusseis vähenenud kümnele punktile seisul 54:64, aga seejärel said rumeenlased kaks lihtsat korvi kiirrünnakust ja sellega oli tartlaste vastupanu ka murtud ja enam ei aidanud ka Sibiusse sõitnud 40-pealine fänniarmee võidule lähemale. Viimaste minutite ilukorvide saatel vormistas kodumeeskond mängu lõppseisuks 81:58 ja TÜ/Rockil tuli tunnistada kolmandat kaotust selle hooaja Eurochallenge sarjas.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kandus rünnaku ebakindlus ka üle kaitsesse. „Algus oli korras ja olime mänguks valmis. Mingil hetkel vajusime ära – eksisime lihtsatel kohtadel rünnakul ja muutusime ebakindlaks ja see tuli üle ka kaitsesse,“ ütles Kullamäe mängujärgselt. „Teisel poolajal läks valesti kõik, mis minna sai. Kehv viskepäev võõras saalis ja nii see mäng käest läks. Kui algus välja arvata, siis täna ei olnud kindlasti meie päev, kahju, et selline päev nii olulises kohtumises tuli.“

Justin Ingram kogus TÜ/Rocki parimana küll 14 punkti, ent seda küllaltki kesise visketabavuse juures – väljakult viskeid 4/11. Ivan Nelyubovi arvele jäi 11 punkti.

Gaz Metan Mediase poolel säras aga 32-aastane montenegrolane Ivan Ivanovic, kelle arvele kogunes 20 punkti ja 12 lauapalli. Serblane Aleksandar Mladenovic viskas 18 punkti ja võttis kaheksa lauapalli. 24-aastane serbia mängujuht Slobodan Dundjerski kogus 15 punkti ja viis korvisöötu ning sama palju punkte sai kokku ka ameeriklane Deven Mitchell.

Tartu Ülikool/Rockil on nüüd D alagrupis kaks võitu ja kolm kaotust ning edasipääsuks tuleb järgmise nädala teisipäeval kindlasti võita JDA Dijoni. Tartlaste olukorra teeb veelgi raskemaks asjaolu, et täna kaotas Dijon Južnõi Khimikule, mis tähendab, et järgmisel nädalal tuleb lisaks oma võidule loota ka Gaz Metan Medias võitu ukrainlaste üle.

No Comments

Comments are closed.