Rumeenia klubilt tuli vastu võtta teine napp eurokaotus

Novembrikuus on Tartu Ülikool/Rocki jaoks kõige olulisemad mängud FIBA Eurochallenge raames. Sarja esimeses kodumängus võõrustati Gaz Metan Mediasi meeskonda Rumeeniast. Võidetud avapoolaja järel anti mänguohjad käest neljanda veerandaja alguses ja mängu lõpuks tuli vastu võtta järjestikku teine napp kaotus skooriga 68:70.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli esimest euromängu vaatama tulnud täismaja publikut. Tasavägise esimese veerandaja järel haaras kodumeeskond initsiatiivi teise veerandaja keskel kui 10:0 spurdiga pöörati kolmepunktiline kaotusseis ringi ja võideti lõpuks poolaeg 33:29.

Teise poolaja otsustavad hetked said alguses kolmanda veerandaja lõpusekunditel kui Michael St John kaugvise gaasimehed kolme punktiga ette viis. Spurt kandus ka viimasesse neljandikku kui mõne minutiga suutsid külalised sisse teha kaheksapunktilise vahe, mille küll Rocki mehed Kristo Saage ja Justin Ingram poolteist minutit enne lõppu kahe kaugviskega taas tasa tegid. Kuigi Timo Eichfussil oli suurepärane võimalus kodumeeskond ka juhtima viia, läks tema kaugvise mööda ja järgmisel rünnakul tabasid kaugviske külalised ning enam ei piisanud tartlastel ka lõpusekundite vabavisetest, et kohtumine enda kasuks kallutada. Leppida tuli teise napi kaotusega ja sedakorda numbritega 68:70.

Leedulane Egidijus Dimsa oli TÜ/Rocki parim 15 punkti ja nelja lauapalliga, samas patustas ta kuue pallikaotusega. Visketabavusega hädas olnud Justin Ingrami saagiks jäi 14 punkti ja kuus lauapalli. Kolm kaugvisete tabanud Kristo Saage arvele kanti 11 punkti.

Gaz Metan Mediase ridades kogusid kahekohalise punktisumma kaks ameeriklast – Michael St John lõpetas mängu 17 ja Deven Mitchell 16 punktiga.

Tartu Ülikool/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul kiilus kohati rünnak ehk liiga kinni. „Meid lõhuti ära kolmanda lõpus ja neljanda alguses kate-kattest mänguga, kus mingil hetkel absoluutselt kaitse ei toiminud. Mingil hetkel jooksis ka meie rünnak kinni ja sellest tekkis ebakõla kaitses – mäng jäi liiga palju Ingrami keskseks ja rünnakujoonis oli paigast ära. Pall ei liikunud alla nii nagu me tahtsime,“ sõnas Kullamäe. „Vaadates numbreid, siis oli üks kummaline mäng – võitsime lauavõitluse 42:24 ja ründelaua seejuures 21:4, aga et tegime ka 22 pallikaotust, siis ei suutnud seda ülekaalu ära kasutada.“

Eurochallenge D alagrupis on Tartu Ülikool/Rockil nüüd kaks nappi kaotust. Järgmine võimalus võidulisa teenida on juba nädala pärast kui kodus võõrustatakse prantslaste JDA Dijoni. Kohtumine algab teisipäeval, 20. novembril kell 19.00

No Comments

Lisa kommentaar