Rocktoober lõpetati raske võiduga TLÜ/Kalevi üle

Tartu Ülikool/Rock lõpetas #Rocktoobri mängud välismänguga Tallinnas sealse TLÜ/Kalevi vastu. Kalevlased osutasid väga südi vastupanu ja kuni lõpuminutiteni jagus mängu pinget. Hea viimase veerandajaga kirjutas TÜ/Rock Alexela KML liigatabelisse 82:76 võidu. Evaldas Žabas kogus parimana 20 punkti ja seitse lauapalli.

Avaveerandaja keskel tehtud 13:2 TÜ/Rocki spurt tundus mängu vaekausi küllaltki kiiresti kallutavat tartlaste poole, aga Thomas Droney juhtimisel ei lasknud TLÜ/Kalev mängu käest. Veerandaja lõpuks juhtis TÜ/Rock 18:16.

Teise veerandaja neljandal minutil viis Janis Vahteri kaugvise kalevlased 29:26 ette. Poolaja lõpp kuulus aga tartlastele ning peamiselt Evaldas Žabase ja Janar Taltsi korvidest juhiti 26 sekundit enne poolaja lõppu 43:34. Korv Reimo Tammelt ning Renato Lindmetsa lõpuvise viisid meeskonnad poolajale TÜ/Rocki 43:38 eduseisus.

Tasavägine mäng jätkus ka teisel poolajal. TÜ/Rock sai korraks küll kaheksaga ette pärast Gert Dorbeku teist kaugviset kui veerandaega jäi mängida kaks minutit. Johnny Berhanemeskeli neli vabaviset ning Martin Jurtomi viimase sekundi korv aga tõi kalevlased taas vaid kahe punkti kaugusele seisul 58:56.

Viimase veerandaja alguses oli TÜ/Rock jäänud 60:63 kaotusseisu, kui Evaldas Žabas ja Janar Talts kahepeale kiiresti kolm kaugviset tabasid ning TÜ/Rocki taas ette viisid. Kolm minutit enne lõppu oli aga tablool taas viik 74:74. Pingilt sekkus hästi Timo Eichfuss, kelle kaks korvi hingamisruumi andsid. Lõpuskoori 82:76 vormistas Tanel Sokk nelja vabaviskega.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei saadud mängu korralikult käima.

Kõigepealt tahan öelda, et au ja kiitus TLÜ/Kalevile. Nad mängisid hea mängu ja tegid meil elu tõeliselt raskeks. Ega nad asjata pole nii mõndagi head võitu saanud sel hooajal. Olime täna kõik uimased ja hajevil, eesotsas peatreeneriga. Meie hädad algavad endiselt lauavõitluses ja sealt anname vastsele palju kordusviskeid. Aga lõpuks hea et võitsime ja seda ilmselt suuremate kogemuste arvel.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli 20 punkti, seitsme lauapalli ja kahe korvisööduga Evaldas Žabas. Janar Talts lisas 16 punkti ja neli lauapalli. Gert Dorbek kogus 10 punkti.

36 minutit mänginud Thomas Droney lõpetas mängu 18 punkti ja kaheksa lauapalliga. Johnny Berhanemeskel viskas 15, Martin Jurtom 12 ning Renato Lindmets ja Reimo Tamm võrdselt 10 punkti.

TÜ/Rocki järgmine mäng on märksa soojemas kohas kui jahe Kalevi spordihall. Kolmapäeval, 4. novembril kohtutakse FIBA Europe Cup teises mängus Küprose pealinnas Nikosias sealse ETHA Engomisega. Pall pannakse mängu kell 19.00.

Taas kodus mängib TÜ/Rock reedel, 6. novembril ja siis on isadepäeva eel vastasteks liiga pesamunad ehk Audentes SG/Noortekoondis. Tule vaata saalis, kas noored pakuvad ka korraliku isadepäevakontserdi.

No Comments

Comments are closed.