Rocking China – 8. päev

Kaheksandal päeval viidi meeskond tutvuma kohaliku autojuppide tehasega ning peeti maha kaunis kummaline treeningmäng Jiangsu Lionsi meeskonnaga.

8. päev – Xuzhou

Taas päikesepaistelise ja 33-kraadise päeva esimene osa algas kell 9.30 väljasõiduga sponsorüritusele. Kohale jõudes tuli välja, et tegemist oli autovaruosade tehasega ja meeskonnale näidati tootmishooneid ja tehasekompleksi. Lisaks meile oli kohal ka Jiangsu Lionsi meeskond, kellega koos ka vastuvõtulaua taha istuti. Väikese ootamise järel jõudis kohale tehase direktor, kes pidas sütitava kõne tehase ja korvpalli sidemetest. Kuigi meie grupijuht seda ka tõlkida üritas, siis jäi see meile siiski kaunis segaseks. Direktoril jagus kiidusõnu meie meeskonna kohta, eriti Reinari ja tema kolmeste osas. Mehe eksperthinnangul oleme me parim meeskond sel turniiril. Tuleb temaga nõustuda. Kindlasti tähtsa mehe puhul oli kaunis koomiline see, et laua otsas istudes pidi ta tooliga pisut ettepoole kõikuma, sest lühike kasv ei lubanud jalgu tooli peal istudes maha saada. Aga eks mehe teevadki tähtsaks tema teod mitte jalgade pikkus. Hiljem tehti tehase ees meeskonnaga pilti ja üritus lõppes õnneks üsna kiiresti.

Päeva teises pooles peeti maha üks vägagi kummaline treeningkohtumine. Kohaliku tehnikaülikooli võimlasse jõudes jäi alguses mulje, et mängitakse kõva ja libeda betoonalusega saalis. Veidi aja pärast selgus siiski, et mängida saame ligi 1500kohalises võimlas/aulas, mille põrand oli täitsa jalasõbralik. Ettevõtmise muutis kummaliseks see, et treeningkohtumine Jinagsu Lionsiga ehk meeskonnaga, kellega homme mängime turniiri raames tõsiseltvõetava mängu, peeti kõikidele arusaamatult formaadis 4×13 minutit jooksvat aega. Olid ka kohtunikud ja poisid, kes paberist tablool pöörasid numbreid. Mänguaega mõõtis üks poiss käekella pealt ja veerandaeg sai otsa küllaltki suvalisel hetkel. Mäng ise oli selline, kus kumbki pool kaitses eriti mängida ei tahtnud – meie mehed seisid täiesti teadlikult terve mängu maa-alas, sest eesmärk oli see ettevõtmine kuidagigi selja taha saada. Ja nagu sellisel puhul ikka, siis õnnestus Silveril oma jalga täiesti süütus olukorras pisut väänata ja nüüd on tema homne mängul osalemine kahtluse all. Mängu lõpuks kujunes nii, et võitsime 100:94 ehket kokkuvõttes võis jääda mulje, et kaks professionaalset korvpallivõistkonda leppisid kokku, et kell 15.30 kohtutakse ülikooli võimlas ja mängitakse 100 punktini. Selline professionaalne lähenemine:) Aga mis seal ikka – kui Hiinas oleme, siis tuleb siinse maa käskude järgi tegutseda.

Homne päev peaks meil olema viimane täispikk päev Xuzhous. Teeme hommikul kerge visketrenni ja õhtul on mäng Jiangsu Lionsiga. Et turniiri seis on selline, et leedukad on kõik kolm mängu kaotanud ja ameeriklased võitsid hiinlasi, siis peaks turniirivõit meil üsnagi kindel olema. Hiinlastele võime alla jääda kuni 16 punktiga, aga kindlasti ei taha me senist võitudejada katkestada. Isegi viisakuse pärast mitte. Aga homme õhtul on kõik juba selgem ja saame hakata kohvreid pakkima, et sõita edasi Pekingi poole, kus peaksime paariks päevaks peatuma ja vaatamisväärsustega tutvuma.

%%wppa%%
%%album=24%%

No Comments

Lisa kommentaar