Rocking China – 6. päev

Ilusa ilmaga pühapäeval osales meeskond sponsorüritusel ning suure osa päevast veetis Xuzhous kesklinnas oma äranägemise järgi.

6. päev – Xuzhou

Kui senimaani olid ilmad olnud pigem sombused ja temperatuur püsinud 20 kraadi kandis, siis reisi esimene pühapäev tervitas meid sinise taeva ja väga palava päikesega. Enne lõunat said mõned mehed oma D-vitamiini varusid täiendada hotellitoa akna tagusel katusel (päris terrass selle kohta öelda ei saa, sest betooni armeering ei kuulu ühe terrassi komplekti).

Päeva ainus organiseeritud tegevus oli lõviga prantsuse automargi esinduses toimunud sponsorüritus, millest võttis lisaks meile osa ka leedukate meeskond ja Hollandist siia toodud tantsutüdrukute trupp. Tagasihoidlike eestlastena hoidusime turniiri sponsoreerinud firmas uue 308 mudeli tutvustusel pisut tahapoole ja lasime leedukatel ning tantsutüdrukutel aktiviteetides osaleda. Lõpus kohustuslik pildivoor koos töötajatega ja seekord oli valmis tehtud isegi punaloosung, mille ette koonduti. Täpne sõnum jääb muidugi teadmata, aga loodetavasti oli ikka midagi korvpalli ja rahvaste sõprusega seoses.

Päeva teine pool kulges igaühel oma äranägemise järgi. Meid viidi bussiga Xuzhou kesklinna ja sealt kujundas iga mees oma trajektoori ise – kes tahtis mööda poode käia või parke külastada või mis iganes. Kesklinn oli päris suur ja üllatavalt puhas. Erinevatel hinnangutel 7-10 miljoni elanikuga linnas jagus poode igale maitsele ja pigem tekkis neist tüdimus kui et suurenenuks ostusoov. Seda enam, et kohvrid on nagunii küllaltki punnis ja meil on reisil veel erinevate transpordiviisisega sõitmist küll ja veel ees.

Sattusin jutule ka ühe pensionil oleva ameeriklasega, kes elanud siin linnas üle üheksa aasta. Mees konsulteerib siin väikest viisi tootmise efektiivsuse alal ning õpetab inglise keelt. Seega kui on Eestis kedagi, kes sooviks Hiinas inglise keelt õpetada, siis mul on kontaktid olemas ja võib julgelt ühendust võtta :).

Homses plaanis on kirjas hommikune trenn ja õhtul mäng leedukatega.

%%wppa%%
%%album=22%%

No Comments

Lisa kommentaar