Rocking China – 5. päev

Turnee viiendal päeval tehti teist korda selg prügiseks ameeriklaste satsil ja turniiri arvestuse esimene mäng võideti kindlalt skooriga 87:68.

5. päev – Xuzhou

Viienda reisipäeva hommik algas treeninguga, kus võeti läbi põhiliikumised ja tehti esimest tutvust saali rõngastega. Pärast trenni lõppu leidis Valmo väljaku äärest eelmisest õhtust pallitrikitajate jäetud kastiga motorolleri ja viis selle väikesele tiirule. Trenni kõrvale pakuti ka mineraliseeritud vett, mis maitses pisut nagu arstirohi ja tegi veidi ka keele tuimaks. Selline imelik jook.

Õhtusele mängule sõideti taas ühes bussis koos ameeriklastega. Enne mängu tegime ära ka meeskonnapildid ja seda erinevates variatsioonides koos treeneritega ja härra Haniga. Mäng ise kulges märksa rohkem meie dikteerimisel kui Chozhous peetud kohtumine. Saime esimese veerandaja keskel mängu kenasti käima ja teisel veerandajal tegid mängijad juba publiku ahhetamist pälvivaid liigutusi. Meelde jäävad Reinari söödud ja Pilgu kolmesed, mis publiku kihama panid.

Poolajal paluti ka Kurbasel ja Kaido Saksal pealtpanekuvõistlusel osaleda. Mehed tegid seda auga, aga ameeriklaste põrkemasinatele neist vastast ei olnud. Häbisse ka ei jäädud ja pealtpanekud tulid päris ilusad.

Kui esimese poolaja võitsime 49:26, siis teisel poolajal said ka ameerik lased oma asjad paremini liikuma. Kõige lähemale jõudsid nad 10 punkti peale, aga siis vastas kaugvisetega Reinar ja mäng kaldus meie poole tagasi. Lõpuks võitsime kindlalt 87:68. Neli kaugviset tabanud Reinar oligi meeskonna resultatiivseim 14 punktiga. Tanel Sokk ja Timo Eichfuss lisasid võrdselt 12 punkti. Kahekohalise punktiskoorini jõudsid ka Illimar Pilk 11 punktiga ja Joosep Toome 10 silmaga.

Pärast mängu väärib märkimist kaks asjaolu. Esiteks panid kohtunikud koos mitmete teiste inimestega loetud minutite jooksul pärast mängu lõppu otse sekretariaadilaua ees suitsud ette. Selline tervislik eluviis. Ja teiseks on imetlusväärne hiina inimeste huvi teha pilte meie mängijatega. Pärast mängu vajus taas suur hulk publikust väljakule ja koos tehti pilte kuni lõpuks turvamehed pidid neile selgeks tegema, et mängijad peavad bussi peale asuma. Ja bussi läksid mõlemad meeskonnad nii, et pesema ei saanud, sest riietusruumi duširuumi uks oli lihtlabaselt lukus.

Kui esialgse plaani järgi pidi pühapäevane päev olema sisuliselt vaba ehk oleks saanud teha linnapeal suure tiiru, siis õhtul selgus, et plaanid on pisut muutunud. Lõunale on nüüd pandud üks sponsorüritus, millel terve meeskond osalema peab. Eks siis näis, mismoodi see välja kukub.

%%wppa%%
%%album=21%%

No Comments

Lisa kommentaar