Rocking China – 4. päev

Hiina turnee neljas päev tõi TÜ/Rocki meeskonna Xuzhousse, kus avati „three Sheng Yee King Garden Cup 2013“.

4. päev – Chozhou, Xuzhou

Varahommikul, kell 7.45 asus meeskond teele Xuzhou poole. Kui eelmistel päevadel oli ameeriklastega elatud samas hotellis, aga ringi liigutud erinevate bussidega, siis seekord tuli kogu karavan mahutada ära ühte bussi – kaks meeskonda, grupisaatjad, turniiri peaboss härra Han koos oma vanematega ja Brasiilia agent Jose koos oma naise ja väikese tütrega. Asi hakkas võtma korraliku liinibussi mõõtmeid ja rongijaama jõudes hakkas isegi väike brasiilia tüdruk vaikselt rahutuks muutuma.

Kiirrongi pealeminek oli taas meie grupisaatja Mama (kes palus ennast mingil põhjusel siiski kutsuda Xuks) päeva üks närvilisemaid hetki. Kuna rong peatub jaamas vaid poolteist minutit, siis on oluline, et kõik seltskond kenasti peale saaks. Korduva ülelugemise ja perroonil kümmekond minutit enne valmis olemise lõpuks saime ka rongi peale. Poolteist tundi rongisõitu ja kogu protseduur kordus taas rongi sees. Seekord otsustas Valmo Xu elu veelgi põnevamaks muuta ja kui teised olid juba õnnelikult kohvritega platvormil, siis Vamm ilmus uksele alles rongi viimase hoiatuse peale. Xul võis pulss läheneda maksimumile. Igatahes sai seltskond taas ühe bussi peale pakitud ja uue linna uues (Golden Morning Hotel) hotellis leidsime end pooletunnise sõidu järel.

Hotell on värskem ja moodsam kui eelmine, aga asub kesklinnast küllaltki kaugel. Isiklikult minu jaoks iseäralik on ka hotellitoas vannitoa lahendus. Selmet olla toast eraldatud nagu normaalne vannituba, on selle hotelli arhitekt ette näinud, et toas olijal olgu võimalus näha, mis vannitoas tegelikult toimub ja suur aken kahe toa vahel annab selleks kõik võimalused. Misjaoks seda Hiina inimestel vaja on, ei oska küll pakkuda.

Tänase päeva pisut sportlikum osa oli siinse turniiri avamine. Nimelt eileõhtune mäng Chozhous oli saali avamismäng ja turniiri arvestusse ei läinud. Täna sai „three Sheng Yee King Garden Cup 2013“ ametlikult avatud ja seda hiinapäraselt pikkade tervituskõnede saatel. Meeskond pani vormid selga ja marssis avamisel väljakule nagu olümpiamängudel. Pärast vaatasime veel esimese poolaja turniiri avamängust, kus leedukate mitte-meistriliiga mängijatest koosnev punt pani kohalikule Jangsu Tigersitele korralikult vastu (hilisemad andmed räägivad, et neil tuli vastu võtta üheksapunktiline kaotus).

Jangsu Tigersite (veel küll lepinguta) treener on Gerdi kunagine treener Randy, kelle vihjed aitavad ka hiinlaste asjadekorraldusega paremini leppida.

Selge on see, et kuni 6. juunini oleme Xuzhous ning peame siin kolm mängu turniiri arvestuses ja võibolla ka ühe treeningmängu kohaliku ülikoolivõistkonnaga. Homme ehk laupäeval ootab ees hommikune treening ja kell 19.30 on mäng ameeriklastega, keda kord juba võideti.

%%wppa%%
%%album=20%%

3 kommentaari

Lisa kommentaar