Rocking China – 3. päev

TÜ/Rocki Hiinavallutuste kolmandal päeval osalesid mõned mängijad sponsorüritusel, tehti visketrenni ning peeti õhtul esimene mäng, milles alistati ameeriklaste sats 84:75.

3. päev – Chozhou

Kolmanda päeva hommik algas seitsmele õnnelikule mängijale osalemisega hääldamatu nimega kinnisvarafirma sponsorüritusel, kuna firma pani ka turniirile õla alla. Mehi võeti üritusel vastu nagu superstaare ning autogramme ja pilte tuli jagada vasakule ja paremale. Lisaks näitasid mõningad mängijad ka oma pallikäsitsusoskusi ja suhtlesid vabalt korvpallifännidega. Täitsa kindel on see, et tänu Rocki mängijatele ostab nüüd nii mõnigi hiinlane oma maja just sellest firmast :).

Hommikusel treeningul tehti läbi mõningad lihtsamad liikumised ja harjutati kätt korvpallisaali korvidega. Siseinfo kohaselt olid korvid nii uued, et korralikku seadistust neile polnud veel tehtud ja üks korv tundus pisut madalam olevat.

Treeningust oli kõvasti kasu, sest õhtusel mängul visati kaugviskeid päris palju. Ameeriklaste Warriorsi nime kandev võistkond alustas mängu küll samamoodi kaugvisetega, ent peagi nende hoog rauges ja Rock juhtis poolajaks kohtumist 47:37. Kui soojenduse ajal said ameeriklaste pealtpanekud aplausi osaliseks, siis mängus jagus ka eestlastele nii mõnelgi korral sooja aplausi. Eriti hoolitses selle eest Timo oma pealtpanekutega, Silver söötude ja korvidega ja Tanel Kurbas kaugvisetega. Kui vahepeal juhiti juba paarikümne punktiga, siis lõpuminutitel võtsid ameeriklased vahe pisut tagasi ja kohtumise lõpus särasid ilmatusuurel LEDekraanil Rocki Hiinaturnee esimest võitu tähistavad numbrid 84:75. Timole kogunes lõpuks 21, Silverile 16 ja Joosepile 11 punkti. Käe said valgeks kõik peale Illimari, aga tema mänguaega tõmbas oluliselt koomale lõua alla saadud haav, mille tohterdamisega palju aega läks.

Juba poolaeg andis aimu, mis hakkab pärast mängu juhtuma, sest kuidagi iseenesest kujunes poolajast mängijate pildistamissessioon. Väikese organiseerimise järel saadi mängu siiski jätkata, aga pärast mängu vajus peaaegu kogu 4000pealine publik väljakule ja mängijatega tehti pilti, küsiti autogrammi ja käidi niisama katsumas. Korvpallurid, eriti euroopa või ameerika päritolu, tunduvad siinkandis kuum kaup olevat ja see teeb meile ainult rõõmu.

Homse päeva plaan on kohe hommikul liikuda rongiga edasi Xuzhousse, kus tehakse algust mitmepäevase turniiriga ning sinna linna peaks plaanide järgi pidama jääma nädalakeseks. Eks täpsemalt selgub asjade käigus nagu ikka siinkandis kombeks.