Rocking China – 20. päev

Neljandal järjestikkusel ja ühtlasi viimasel mängupäeval võeti viimased jõuvarud kokku ja teistkordses mängus kohaliku CBA meeskonna Qingdao Eaglesiga saadeti korda väike ime ja võideti kohtumine ühe punktiga 77:76.

20. päev – Qingdao

Hommikul oli meestel valik, kas minna bussiga linna vaatama või jääda hotelli välja puhkama. Koos ITPga (ehk insenertehniline personal ehk Gert ja Toomas, Meelis, Vahimets ja mina) võttis retke ette neli mängijat (Silver, Marek, Valmo ja Tanel Kurbas), teised jäid magama.
Linnas viidi meid mere äärde (kus Vamm, Meelis ja Vahimets ka kohalike uudishimulike pilkude all kiire supluse tegid) vaatama 2008. aasta olümpiaregati toimumiskohta ja Neljanda Mai väljakut. Kuna tegemist on mereäärse linnaga siis saime võimaluse proovida ka mingis ajaloolises turukvartalis otse sealsamas vaaritatud mereande. Oli maitsev. Lisaks ka väike poetuur, kel huvi oli.

Õhtune mäng oli selle tuuri viimane. Teist korda Eaglesi päevinäinud treeningsaali minnes olid olud juba pisut tuttavamad. Rahvast oli pühapäeva õhtul kogunenud pisut vähem kui eile, aga mäng oli see-eest tasavägisem ja närvilisem. Jäime kohtumises alguses tagaajajaks ja kõige suuremaks, üle kümne punkti, venis vahe kolmandal veerandajal. Aga taaskord näitasid mehed sisu ja Valmo vedamisel ning Reinari kaugvisetega võideldi end mängu tagasi. Mängu lõpp oli pisut enam meie kontrolli all, aga viimastel minutitel läks seis päris ärevaks.

Esiteks mängisid kohalikud üsna mustalt ja kohtunikud sellesse väga ka ei sekkunud. Õnneks asi päris rusikate või tõuklemiseni ei läinud, aga suuremaid ja väiksemaid mängijatevahelisi vastasseise ikka tekkis. Teiseks on Hiinas kombeks, et lõpuminutid kuuluvad kohtunike poolt ikkagi võõrustajatele – seega oodata võis üsna erapoolikut suhtumist. Vile ei olnud küll eeskujulik, aga midagi jalustrabavalt jaburat ei toimunud. Kolmandaks otsustas mängu saatuse Reinari tagasihüppelt visatud kahepunktivise, mis korvi peal mitu korda keerles ja pika mõtlemise peale sisse kukkus. Järelejäänud kümnekonna sekundiga hiinlased mõistlikule viskele ei saanud ja nii lõppes ka viimane mäng meie kasuks 77:76. Vähe on neid mänge, mis Hiinas lõppevad ühepunktilise paremusega võõra meeskonna kasuks, aga meie sellega hakkama saime :). Kuna mängu ainsale protokollile ei õnnestunud küüsi taha saada, siis punktiviskajaid välja tuua ei oska, aga võtmerollides olid Valmo, Reinar, Timo, Illimar. Ja loomulikult andsid oma suure panuse kõik väljakul käinud mehed.

Mängulise poole kokkuvõtteks – 19 päevaga 11 mängu ja neist võitsime 10. Ühes kaotatud kohtumises oli meie võiduks see, et välisväljakul peetud mängus jäid kõik terveks ja saime nautida kohaliku asjaajamise humoorikamat külge. Kõik kohapealsed vähegi otsustajad inimesed kiidavad meie meeskonda ja loevad seda väga tugevaks satsiks, kes oskab hästi kokku mängida. Turnee põhimõtteliselt puhaste paberitega läbimine on kindlasti kõva saavutus, sest koormus oli päris arvestatav ja viimases neljas mängus tuli meestel kõvasti pingutada et sisemist võitlusvaimu leida. Kui aga vile kõlas, siis olid kõik isuga asja kallal ja see tõi ka edu.

Homme hommikul kell 6.30 läheme bussiga lennujaama et sealt lennata Shanghaisse, kus pooleteise vaba päevaga saab igaüks oma vaba graafiku järgi toimetada – kes tahab poodides käia, kes loomaaias ja nii edasi. Eestisse tagasiteed alustame kolmapäeva hommikul ja Tallinnas peaksime olema tööpäeva lõpuks :).

%%wppa%%
%%album=33%%

No Comments

Lisa kommentaar