Rocking China – 18. päev

Reisi üks raskemaid päevi möödus suures osas ratastel olles ja õhtul alistasime neljandat korda saalikorvpallis ameeriklaste võistkonna 90:83.

18. päev – Luohe, Changsha, Cili

Hommikune buss rongijaama poole startis kell 8.45 ja rongiga sõitsime üle kolme tunni. Kiirrongiga jõuab selle ajaga päris kaugele – ligi 800 kilomeetri kaugusel asuvasse Changshasse. Rongi pealt maha ja edasi kohe bussi. Ajaga oli nii tuuga, et isegi sööma ei jõudnud vahepeal minna, vaid bussi oli toodud selline lõunakomplekt: KFC hamburger, friikartulid, banaan ja viis saiaviilu. Mida täpsemalt ja millega nende viie röstsaiaviiluga peaks tegema jäi selgusetuks, lihtsalt kellelgi tekkis mõte, et kindlasti soovime me kuiva saia süüa :). Ligi kolmetunnise bussisõidu käigus tulid teist korda välja krõpsumänguhuvilised ja pool bussi sai väsitava sõidu läbitud krõpsu saatel. Kes täpsemalt ei tea, mis krõps on, siis küsige mängumeestelt.

Kella viie paiku lõpuks Cilisse jõudes pandi meid viietärnihotelli ja ilma kahtlusteta on see senise reisi kõige parem hotell. Juba fuajee on muljetavaldav oma marmori ja lühtritega. Toad on ka suured ja mugavad.

Pika sõidu järel saime paar tundi puhata ja mäng algas kell 20.30 ehk buss saali läks tund enne. Umbes 2500-3000 kohalisse ja väga palavasse saali oli rahvast tulnud peaaegu täismaja ja viies ning viimane kohtumine ameeriklastega läks küllaltki pingelises õhkkonnas. Mängiti ilma Reinarita, kes kurtis väikest põlvevalu. See aga tähendas korralikku tööpäeva Joosepile ja Andregi pidi number viie koha peal mängima. Suure sooviga ameeriklased pallisaalis peetud mängudes kuivale jätta mängiti terve mäng ja kontrolliti kohtumist algusest peale. Vahepeal juba 16 punkti peale läinud vahe sulas viimasel veerandajal tänu ameeriklaste kaugvisetele korraks neljale, aga lähemale nad ei saanud. Vanameister Valmo vedas meeskonda hästi ja ka kõik teised platsil käinud andsid võitu tugeva panuse. Lõpuks alistati ameeriklased 90:83 ja Valmo viskas 26 punkti. Joosep lisas 21 ja Timo 15 punkti, teised ühekohalise summa. Igatahes tuleb meeste ees müts maha võtta, sest pika reisipäeva lõpuks maha pidada selline tuline kohtumine ja see võita – väärib igati kiitust.

Homme on taas reisi- ja mängupäev koos. Hommikul kell 6.30 alustame tagasiteed Changshasse, kust läheb lennuk mereäärsesse Quintaosse (kirjapilt veel täpsustamisel). Seal veedame nädalavahetuse ja peame kaks mängu kohaliku CBA meeskonna vastu.

%%wppa%%
%%album=31%%

No Comments

Comments are closed.