Rocking China – 17. päev

Reisipäevade vahele tehti Luohes ilusa ilmaga trenni ja õhtul mängiti kohaliku meeskonnaga küllaltki võitluslik ja tasavägine mäng, mis lõpuks võideti 93:84.

17. päev – Luohe

Eelmisel õhtul hea mulje jätnud Luhoe oli ka päevavalges meie reisi üks kenamaid linnu – puhtad tänavad, palju parke, lai jõgi läbi linna ja sooja üle 30 kraadi. Igati mõnus suveilm.

Hommikul tegime kerge visketrenni ka saalis ja ka saal on Luohes väga normaalsel tasemel ligi 5000 kohaga ja kompleksis on veel jalgpallistaadion ja mitmeid teisi hooneid. Mehed said üle pika aja ka jõusaali külastada ja võimalust kasutati usinalt.

Õhtuse mängu tausta uurides selgus, et tegemist on ühe kummitööstuse poolt kinnimakstud aktsiooniga. Firma kattis kõik mängu korraldusega seotud kulutused ja tavainimesel piletit mängule osta polnudki võimalik, sest sponsor jagas neid oma töötajatele ja klientidele. Et selline kinnine korvpallimäng. Et mõni tellib oma firmapeole bändi või mustkunstniku, aga see kummifirma korraldas kaugelt maalt korvpallurite näidismatši kohalikega.

Kui algselt reklaamiti vastaseid kui väga nõrka vastast, ja tõttöelda jäi sama mulje ka soojenduse põhjal, siis avavile kõlades näitasid hiinlased väga südikat mängu. Eks meie poisid olid läksid natuke reklaami ohvriks ja võibolla nii palju ei valmistunud mänguks ette kui vaja olnuks ja see tõi kaasa selle, et avapoolaja võõrustajad võitsid 48:41. Teisel poolajal saime oma kaitse paremini toimima ja esimest korda juhtima läksime kolmanda veerandaja keskel seisul 65:64. Viimasel neljandikul murdsime lõpuks hiina poisid ära ja võitsime hoolimata lauakohtunike pingutustest viimasel minutil kohtumise 93:84. Timo oli üleplatsimees 24 punktiga, sealhulgas ka paar ilusat pealtpanekut. Reinar viskas 17 ja Valmo 12 punkti, teised juba ühekohalise summa. Ka Silver oli taas rivis ja võttis kohtumises vastaste ohtlikeima tagamängija teisel poolajal kenasti maha. Lõppkokkuvõttes tuli mäng arvatust hulka raskemalt, aga saame turneed võidukalt jätkata.

Homne päev on arvatavasti üks raskemaid kogu reisi jooksul. Hommikul kell 8.45 alustame sõitu ja kohale peaks jõudma kuskil nelja-viie paiku. Mõni tund hiljem hakkab juba viimast korda mäng ameerika satsiga. Ja ega ka nädalavahetusel oluliselt keregmaks ei lähe, sest nii laupäeval kui pühapäeval on mäng Hiina kõrgliiga meeskonnaga. Aga küll me need mängud ka üle elame.

%%wppa%%
%%album=30%%

No Comments

Comments are closed.