Rocking China – 16. päev

Kolmapäeva, 12. juuni me rändasime maha. Kokku saime bussi, rongi ja lennukiga läbitud ligi 1500 kilomeetrit ja õhtul lõpetasime Luohes.

16. päev – Fugu, Yulin, Xi’an, Zhenzhong, Luohe

Nagu reisipäevadel ikka, siis alustada tuleb vara. Kell 7.05 sõitis buss Fugus hotelli eest minema ja ees ootas pikk sõidupäev. Illimaril oli kindlasti täiesti unustamatu 25. sünnipäev – palju õnne!

Alguses kitsaid ja käänulisi teid pidi ning hiljem kiirteel kulges meie kolmetunnine bussisõit Fugust Yulini. Sealt edasi lennukiga tunnipikkune sõit Xi’ani – terrakotasõdalaste pealinna.

Sõdalasi me vaatama minna ei saanud, kuna aega selleks ei jagunud. Ameeriklaste rada läks teistmoodi ja neil oli järgmise lennuni seitse tundi aega ehk piisavalt et saaks ka terrakotasõdalastele silma peale visata.

Meie aga läksime bussiga rongijaama ja sealt edasi kiirrongiga kaks ja pool tundi ning olime vahejaamas Zhenzhongis. Ligi tunnike ootamist ja istusime päeva viimasele rongile, mis suundus ca 50 minuti kaugusele Luohesse. Kokku tuli rongisõitu kolm ja pool tundi, mis kilomeetrites tähendab kuskil 700-800 kilomeetrit, sest rongid liiguvad siin maksimumkiirusega 300 km/h.

Luohes ootas meid rongijaamas härra sildiga „Republic of Estonia“ ja juhatas lillaka paarikümnekohalise bussini. Bussis oli olemine üsna kitsas, sest osa suurest pagasist ei mahtunud alla ära ja nii tuli seal kohvrite vahel istekohad leida. Arvestades seda, et seltskonnal oli selle nädalal juba teisest üle 14-tunnisest reisipäevast kaunis siiber, siis rõõmuhõisetega olukorda ei tervitatud. Aga kurta pole ka mõtet ja lõpuks hotelli jõudnuna saab normaalselt välja puhata.

Linn ise aga tundus tuledevalgel päris ilus. Rohkelt LED valgusteid ning puhtad tänavad jätsid hea mulje. Lisaks nägime möödasõites ka lasvegaslikku purskaevuetendust koos tuledemänguga. Spordisaalist sõitsime ka mööda ja homne mängupaik tundus väljast vaadates täitsa moodsa areeni mõõtu välja andvat. Aga eks öösel ole kõik kassid hallid ja vaatame, mismoodi see Luohe homme päevavalges välja näeb.

Homme ootab ees hommikune trenn ja õhtul mäng võistkonnaga, keda hiinlased ise ka hindavad mitte eriti kõrgetasemeliseks. Ei oskagi sellest mängust midagi erilist loota, pigem on väike ootus suunatud nädalavahetuse poole, kus peaks avanema võimalus kahes mängus jõudu proovida Hiina kõrgliiga meeskonnaga.

No Comments

Comments are closed.