Rocking China – 11. päev

Täispikk päev Pekingis kulges tõelise turisti kombel – külastasime Hiina müüri Badalingis ning Tinanmeni väljakut ja selle ümbrust.

11. päev – Peking

Niigi halli Pekingi tegi hommikune vihmasadu veelgi tuhmimaks ja sõites hommikuse tipptunni ajal Badalingi poole ei tulnud küll erilist soovi minna Hiina müüriga õue tutvuma. Pärast tunnikese pikkust sõitu jõudsime ühe kõige paremini säilinud Hiina müüri osani. Bussist välja tulles tervitas meid keebimüüjate armee, kes kohe oma kaupa pakkuma hakkas. Taas tegi Valmo kõige paremat kaupa saades kilekatte kätte kahe kohaliku raha eest, teised maksid ikka viis või koguni kümme jüääni.

Keep seljas sai asuda treppidest tundmatus suunas ja kõrgustesse ronima. Kuna ilm oli udune, siis ei olnud sihtmärki üldse näha, iga järgmise vahitorni taga avanes veel treppe, millest ülespoole ronida. Päris üles jõudsid ligi 40minutilise ronimise järel ehk viis-kuus meie meest. Teised nautisid vaateid alumistest sektsioonidest. Või noh, mis vaadet seal udu sees ikka väga näha oli, aga vähemalt tunne ronimisest jäi jalgadesse. Müüri juures ette nähtud paar tundi kulus kiiresti ja peagi sai taas linna poole tagasi sõita.

Järgmine peatus oli Tianmeni väljak, kust edasi valis igaüks ise oma trajektoori. Valikus oli peamiselt väljak ise (maailma suuruselt kolmas linnaväljak, mis ühtepidi on 500m ja teistpidi 880m), selle otsas olev Keelatud linn oma 72 hektari ja ligi 1000 hoonega ning eile palju elevust tekitanud Silk Street kaubanduskeskus. Huvitavad vaatamisväärsused kõik ja jalutada sai korralikult. Ei ole kerge see turisti elu – muudkui kõnni, vaata ja tee pilte :).

Homne graafik hakkab see-eest pisut enam meenutama korvpallivõistkonna oma. Väljasõit lennujaama on kell 5.15 ja lennuk hetkel veel täpse nimeta Hiina linna suunas stardib kell 7.15. Sealt edasi veel paar tundi bussisõitu ja peaksime olema järgmises peatuspaigas.

%%wppa%%
%%album=26%%

No Comments

Comments are closed.