Rocking China – 10. päev

Kümme päeva kodust eemal ja lõpuks jõuti rahvavabariigi suurde pealinna Pekingisse, kus tehti korralik ostutuur.

10. päev – Huzhou, Peking

Hommikul varakult teele asumine kulges üsna närviliselt, sest meile oli jagatud info, et buss läheb kell 7.30, aga tegelikult tahtsid reisisaatjad liikuma hakata juba kell 7.00 kartes liiklust. Rongi peale jõudsime siiski õigeaegselt ja enamik saatis ka mingi osa pagasist Shanghai poole eraldi teele.

Meie reisiseltskond koosnes lisaks meie võistkonnale veel neljast ameeriklasest, kes mängisid Lionsite meeskonnast, Lionsite treenerist Randyst, Hollandi tantsutüdrukutest oma saatjaskonnaga ja meie grupijuhi positsiooni võttis sisse härra Lee. Rongist maha minek oli palju stressivabam kohe :).

Hallis ja tolmuses Pekingis viidi meid kohe välisturistide meelisostukeskusesse Silk Street ja sealsele kuuendale korrusele sööma. Pärast sööki lasti kaubamaja peale lahti ja see oli pood, mille sarnast mina enne pole näinud. Igal pool käis jube kauplemine ja tegijamatel õnnestus hinnad kümme korda väiksemaks rääkida. Pärast omavahel hindu võrreldes võis üsna kiiresti mast maha kukkuda kui teada said, mis hinnaga keegi sellesama jublaka saanud oli. Ostu- ja tingimisrõõmu jagus kõigile.

Hotelliks on meil üsnagi väsinud olemisega hotellike kuskil äärelinnas. Ümbruskaudseid maju hinnates ei ole tegemist erilise turismipiirkonnaga ja härra Lee soovitusel peame end siin hotellis nimetama turistideks, mitte korvpallimeeskonnaks – nii saavat odavamat hinda.

Homme on plaanis külastada Hiina müüri ja päeva teine pool veeta Tinanmeni väljakul.

No Comments

Comments are closed.