#Rockigakinno: “Võidujooks”

Peale kuuajast pausi on taas aeg ette võtta käik Cinamoni, kui sel neljapäeval, 10. märtsil läheb TÜ/Rock kell 21.30 kinno ja kutsub muidugi sõbradki kaasa. Päev enne esilinastust toimuval eriseansil on seekord võimalik nautida filmi “Võidujooks”.

Legendaarse spordistaari James Cleveland “Jesse” Owensi (keda kehastab „Selmast“ tuntud Stephan James) püüd saada aegade parimaks kergejõustiklaseks viib ta 1936. aasta olümpiamängude areenile, kus ta peab silmitsi seisma Adolf Hitleri nägemusega aaria rassi ülimuslikkusest. Takistustena seisavad ees nii rassistlikud pinged Ohio osariigi ülikoolis, kus ta õpib, tema perekonna ootused kui ka Ameerika olümpiakomitee, mis kaalub tõsiselt Berliini olümpiamängude boikoteerimist. Oma treeneri Larry Snyderi (Jason Sudeikis) ning armastava abikaasa Ruth Solomoni (Shanice Banton) toel teenib mees siiski koha koondises ning astub Berliini jõudes täiesti uuele rassistlikule ja poliitilisele miiniväljale.
„Võidujooks“ põhineb uskumatul tõestisündinud lool ja on haarav film julgusest, sihikindlusest, tolerantsist ja sõprusest, ning inspireeriv draama ühe mehe võitlusest, et saada olümpialegendiks.

Enne filmi pakub Saku omalt poolt kõigile külalistele tervitusjoogi ning et saali pääseb juba pool tundi varem, jätab see parajalt aega, et teha üks võidujooks enne Võidujooksu. Nimelt tegi mullune Eesti parim sportlane Rasmus Mägi ette 100m aja, mida üle joostes on võimalus endale teenida tema autogrammiga pall. Iga proovija saab kindlasti aga järgmise kodumängu tasuta pääsme. Vaata lähemalt videost ja FBst.

Võidujooks enne Võidujooksu! Vaata videost, kuidas mullune Eesti parim sportlane Rasmus Mägi jookseb ette 100m aja, mida on neljapäeval enne kinoseanssi tema enda silme all võimalik üle joosta. Tule homme Cinamon Tartu #rockigakinno pisut varem (saali saab alates 21.00st) ja saadki oma kiiruse proovile panna. Kõik proovijad saavad tasuta pileti järgmise kodumängule ja kui saad Rasmusest parema aja, siis on auhinnaks tema autogrammiga kossupall. Ja loomulikult on lisaks Rasmusele ja Grit Šadeikole kohal ka TÜ/Rocki meeskond ning kõikidele tulijatele on Saku poolt tervitusjook. Filmgi on ju ka igati teemakohane – "Võidujooks" räägib Jesse Owensi loo.

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 9. märts 2016. a.

Niiet mis enam mõelda – tule saali, naudi seltskonda ja filmi ning luba endale üks rokkiv neljapäevaõhtu.

Kinosaalis näeme!

0 kommentaari

Lisa kommentaar