Riias jäädi Zellile napilt alla

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas Eesti-Läti liiga põhiturniiri ühe viimase mängu Riias sealse Zelli vastu. Skoorivaeselt kulgenud mängus pidid tartlased tunnistama Zelli 59:56 paremust, aga kahe põhiturniiri mängu kokkuvõttes jäädi Zelli vastu plussi ja see on tabeli seisukohast oluline. Anatoliy Shundel tõi Tartu parimana 13 punkti, sünnipäevalaps Davis Rozitis lisas 10 punkti.

Riia Daugava spordihoones peetud kohtumise avapoolajal olid mõlemad meeskonnad hädas punktide skoorimisega. Zelli sooritused olid veel mingi määral edukad, aga Tartu sai oma mängu natukenegi jooksma alles siis, kui mängitud oli kaheksa ja pool minutit ja Rain Veidemani ning Davis Rozitise korvid mängu pisut elu tõid. Avaveerandi võitis Zelli 17:7. Teisel veerandil mängupilt võrdsustus, aga ilma oma kapteni Märt Rosenthalita mänginud Tartu oli avapoolaja lõpuks 19:37 kaotusseisus.

Kolmandal veerandil alustasid tartlased tagaajamist ja Veidemani kaugvise alustas Tartu 12:0 spurti, mille lõpuks oli kolm ja pool minutit enne veerandi lõppu Zelli eduseis vaid 42:37. Viimasele veerandile läks meeskonnad Zelli 46:42 eduseisus.

Viimasel veerandil sai Zelli taas kaheksaga ette ning veerandi keskel olid mõlemad meeskonnad kolm minutit kuival. Anatoliy Shundel kaks kaugviset vähendasid vahet ning Robin Kivi vabavise tõi Tartu punkti kaugusele seisul 55:54. Zelli realiseeris vabavisked, ent Veidemani korv vähendas vahe taas minimaalseks. Lõppskoori 59:56 tõi tabloole Isiah Osborne.

Anatoliy Shundel oli platsil ligi 38 mänguminutit ja kogus 13 punkti ja neli korvisöötu. Davis Rozitise arvele jäi 10 punkti ja kuus lauapalli.

Ricards Vanags oli Zelli parim 14 punktiga. Kamaka Hepa ning Toms Skuja lisasid võrdselrt 13 punkti ja Martins Meiers 10 silma ja viis lauapalli.

Tartul on turniiritabelis kirjas 18 võitu ja 10 kaotust ning sellega ollakse viiendal kohal. Zelli on 17 võidu ja 12 kaotusega kuuendal real.

Järgmise mängu peavad tartlased Tallinnas kui kolmapäeval, 20. märtsil minnakse ülikoolide suures duellis vastamisi TalTech/Optibetiga. Põhiturniirile tõmmatakse joon alla reedel, 22. märtsil kodumänguga Kalev/Cramo vastu.