Riia VEFi vastu jäi jõudu väheks

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas PAF Eesti-Läti liiga tabeliliidrit Riia VEFi. Ilma oma põhitsentri Adomas Drungilaseta mänginud Tartu pidi vastu võtma kindla 56:83 kaotuse. Robert Valge tõi üleplatsimehena 21 punkti.

Ligi poole tuhande silmapaari ees peetud kohtumises said jõujooned tegelikult paika juba avaveerandil. Riia VEF sai mõne minutiga sisse 19:5 eduseisu ja sealt tagasi enam ei vaadatudki. Tartlased said Tanel Soku ja Robert Valge korvidest veerandi lõpuks oma mängu paremini käima ja esimesed kümme minutit andsid VEFile 26:15 eduseisu.

Teist veerandit alustasid riialased 12:2 spurdiga ja vahe venis sellega paarikümnele punktile. Robert Valge ja Kregor Hermeti punktid hoidsid tartlaseid aga veel mängus ja poolajaks oli vahe saadud paremaks. Pikale pausile mindi VEFi 44:30 juhtimisel.

Teine poolaeg mängupilti muudatust ei toonud. Kuigi VEF oli mängule tulnud vaid kaheksa mehega, siis suutsid nad terve mängu ühtlaselt hästi tegutseda. Tartlaste skooritegemise eest hoolitses peamiselt Robert Valge ja vahe püsis paarikümne punkti kandis. Enne viimast neljandikku näitas tabloo tartlaste 47:68 kaotusseisu. Viimane veerand kujunes peamiselt skoori vormistamiseks ja Tartu poolel said mänguaega kõik mängijad. Seetõttu venis vahe mängu lõpus ka pisut suuremaks, sest VEFil ei olnud pingiotsa, mida mängitada ja põhijõududega mängiti lõpuni. VEF võitis mängu 83:56.

Tartu Ülikooli parim oli Robert Valge 21 punktiga. Kregor Hermet kogus üheksa punkti ja kaheksa lauapalli.

Riia VEFi eest viskas Arturs Kurucs 20 punkti, võttis seitse lauapalli ja andis kuus korvisöötu. Roberts Stumbrise kontole kogunes 19 punkti ja 11 lauapalli. Roberts Freimanis viskas 10 punkti ja võttis üheksa lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul jagus vastastel kvaliteeti kõikidesse liinidesse. „Hakkasime kohe algusest peale valesid lahendusi tegema. Sellised võistkonnad, kus kõikides liinides on head mängijad, käivad jõuga üle. VEF oli küll täna mängul väheste meestega, aga kvaliteet sellest ei langenud. Selliste meeskondade vastu saamiseks peame maksimaalselt õnnestuma, aga kui kokku lepitud asjadest kinni ei pea, siis on raske,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikooli on nüüd PAF Eesti-Läti liiga tabelis kirjas neli võitu ja kuus kaotust. Riia VEF juhib tabelit koos Ogrega ning mõlemal on 11 võitu ning ei ühtegi kaotust.

Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval, 4. detsembril Liepajas. Taas kodus mängitakse pühapäeval, 8. detsembril ning siis võõrustatakse Jurmala Betsafe meeskonda. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud