REPORTAAŽ: Rocki fännid Bulgaarias

Laupäeva, 6. detsembri õhtutundidel asus Tartu Ülikooli spordihoone eest Bulgaaria suunas teele 22 TÜ/Rocki fänni, kes mahutasid end kenasti ära kolme väikebussi.

Üksteise alla sõites oli plaanis jõuda pühapäeva pärastlõunal Poola linnas Rzeszówis asuvasse ööbimiskohta, kuid esimese ööpäeva tegid veel pikemaks ühe bussi esirehvi aeglane tühjenemine, mis on õnneks vahu abil senimaani enamjaolt kontrolli alla saadud, ja väike kõrvalepõige, mille pakkus juhtauto GPS. Seal tutvusime huvitava Poola kiiruskontrolli süsteemiga, kus kümmekonna kilomeetri pikkusel lõigul oli ära asfalteeritud vaid üks sõidusuund ja seisundi järgi umbes 20 aastat tagasi.

Esmaspäev läks juba lõbusamalt, sest tee peale jäid Slovakkia, Ungari ja Serbia kiirteed. Peale sõitmise suurt midagi teha ei jõudnud, kuid söögikohti otsides veendusime, et serblased, või vähemasti Belgradi elanikud, on väga abivalmid ja viivad su vajadusel kas või kättpidi kohale.

Mängupäev hakkas nagu kõik eelmisedki – vihma ja uduga –, kuid Serbia piirile lähenedes kohtasime juba arvestatavat talve ja pärast Bulgaaria piiri ületust õnnestus juba mõelda, et huvitav, miks pole sellisel transiitteel sahad asfalti puhtaks nühkinud. Lumi võis olla ka üks arvestatav põhjus, miks leidis tee Sofiast mõnekümne kurvilise ja mägise kilomeetri kaugusel asuvasse Samokovi linna spordihalli nõnda vähe inimesi. Sissepääs oli tasuta ja ikkagi ei jäänud me arvuliselt kodumeeskonna toetajatele eriliselt alla – mürglit tegime see-eest oluliselt rohkem ja eks mängijad tänasid meid selle eest närve kulutava, kuid kokkuvõttes positiivseid emotsioone pakkunud mängulõpuga, mis viis Rocki alagrupist edasi.

Mängujärgne päev hakkas väikese ehmatusega, kui selgus, et hotelli töötajad unustasid meile öelda, et neil ikka ei ole hotelli ees parkimiskohti, ja Sofia MuPo oli kõigi kolme bussi rattad lukustanud. Nagu hilisem vaatlus kinnitas, ei olnud me mitte ainsad, kes siinsest parkimiskorraldusest hästi aru ei saanud, ja kontrollöre, kes siis vastavalt oma positsioonile kas trahve kirjutasid või autodele rauda alla tagusid, jagus pea igale tänavanurgale.

Õnneks on rattad nüüd vabad ja pärast väikest puhkepäeva, mida fännid kasutasid kohalike kultuuriväärtustega tutvumiseks, saame bussid kodu suunas seada, et siis juba rahulikult mõelda, milliste linnade hotelle tuleb vahegrupimängude jaoks reserveerima hakata.

Valmo Kriisa vabaviskel võidupunkti toomas

Valmo Kriisa vabaviskel võidupunkti toomas

No Comments

Lisa kommentaar