Reisiväsimust trotsinud TÜ/Rock alistas kodus TLÜ/Kalevi

Alles eile päeval Venemaa reisilt tagasi jõudnud TÜ/Rock võõrustas Alexela KML tabelis neljandal real paiknevat TLÜ/Kalevit ning võttis kodus kindla, aga sugugi mitte kerge 97:88 võidu. TÜ/Rocki suurima skoorijana tõi Evaldas Žabas 26 punkti ja andis viis korvisöötu.

TÜ spordihoones ligi 400 inimese ees peetud kohtumise avaveerand kulges tasavägises heitluses. Skoorirohke veerandi lõpetas TLÜ/Kalevi 4:0 minispurt, mille järel oli seis viigis 27:27.

Teisel veerandil pääsesid tartlased mitmel korral küll nelja-viie punktiga ette, aga kohe leidus väikekalevlastel vastus. Kui veerandaja alguses püsis eest TÜ/Rock, siis poolajapausi lähenedes hoidis minimaalset edu TLÜ/Kalev. Poolajale mindi siiski TÜ/Rocki 50:48 eduseisus.

Mäng püsis tasavägine kuni kolmanda veerandaja keskpaigani. Siis aga alustas Evaldas Žabase 2+1 korv TÜ/Rocki 13:0 spurti ning Žabas ise skooris neist punktidest seitse. Spurdi lõpuks juhiti 71:55. Veerandaja lõpuks tulid kalevlased küll pisut lähemale ning viimasele neljandikule mindi seisul 73:63.

Viimasel veerandajal hoidis mängus põnevust tartlaste paariminutiline punktipõud tänu millele TLÜ/Kalev jõudis seitsme punkti kaugusele. Korvid Žabaselt ja Tim Eichfussilt lükkasid mängu aga taas endisesse rööpasse ning poolteist minutit enne lõppu juhtis TÜ/Rock taas 93:83. Thomas Droney viis kiiret punkti sundisid Gert Kullamäe veel viimasel minutil võtma time-outi, mille järgselt tabas pika rünnaku lõpuks Tanel Sokk ja sama mehe korv paarkümmend sekundit enne lõppu vormistas ka lõppseisuks 97:88.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sai rünnakuga rahule jääda, aga vastastel lasti liialt palju toimetada.

Täna oli lahtine mäng. Rünnakul oli meil palju positiivset, samas kaitses ei suutnud neid nii takistada nagu oli kokku lepitud ja teatud mehed tegid meile palju pahandust. Aga rünnakul antud 21 korvisöötu ja hea visketabavus kompenseerisid selle. Teadsime, et sellest tuleb raske mäng ja nii ka oli. Hea, et võitsime ja hakkame nüüd teisipäevaks valmistumaGert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rock ja TLÜ/Kalevi 97:88 skooriga lõppenud mängu järgsed intervjuud. Sõna saavad Evaldas #Źabas, Timo #Eichfuss ja Brian Harperi isa.

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 15. jaanuar 2016. a.

TÜ/Rocki eest kogus Evaldas Žabas üleplatsimehena 26 punkti ja andis viis korvisöötu. Timo Eichfussi arvele kirjutati 15 punkti ja kolm lauapalli. Esimest korda profikarjääris oma isa silme all mänginud Brian Harper oli 12 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile. Samuti 12 punkti sai kirja Tanel Sokk. Janar Talts viskas 11 ning Tanel Kurbas 10 punkti.

Thomas Droney oli TLÜ/Kalevi parim 24 punkti, kuue korvisöödu ja viie lauapalliga. Dominykas Milka sai kirja taas kaksikduubli 22 punkti ja 12 lauapalliga. Johnny Berhanemeskel panustas 16 punkti ja viis lauapalli. Kaido Saks ja Zachary Atkinson viskas võrdselt 12 punkti.

TÜ/Rockile oli see 17. võit Alexela KML tabelis ja sellega hoitakse teist kohta. TLÜ/Kalev on seitsme võidu ja kaheksa kaotusega neljas.

Järgmisel nädalal jätkab TÜ/Rock taas FIBA Europe Cup mängudega kui teisipäeval, 19. jaanuaril võetakse kell 19.00 vastu prantslaste Elan Chalon. Nädala teises mängus sõidetakse reedel Tallinna et mängida sealse TTÜ KK meeskonnaga.