Raske, kuid siiski võit: Tartu Ülikool alistas kodus TLÜ/Kalevi

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas täna õhtul kodus Alexela KML-i finaalturniiri, kui võttis avamänguks kodus vastu TLÜ/Kalevi. Ootamatult tasavägiseks kujunenud mängust tuli võit raskelt, kuid lõpuks siiski – lõpuvileks tablool 76:72.

Mäng oli väga pingeline avavilest kuni lõpusireenini. Juba esimesel veerandil demonstreerisid külalised ilmekalt, et veerandfinaalideks on nad sisse pannud teise käigu ning mäng käis päris kindlalt just kalevlaste taktikepi all. Avaveerand ka neile, 22:18. Teiselgi veerandil ei saanud ega saanud Tartu end käima. Kui ka veidi eest ära saadi, suutis külalismeeskond tempo taas üles võtta ja korvi all oma ära teha või kaugelt tabada. Poolajaks oli Tartu küll eduseisu saanud, kuid vaid õige napilt, 34:33, ning otsustatud kohtumist kuskilt ei paistnud.

Seda ka ei tulnud. Kõva rassimise tähe all liikusid satsid väga tasavägiselt mängulõpu poole, kolmanda veerandi viigiga lõpetades, 18-18, ehk tablool seega 52:51. Otsustaval veerandil ei käinud Tartu mootor jätkuvalt silmnähtavalt nii, nagu tavaliselt, kuid nüüd oli mäng õige veidi siiski paremini käes. Tahtmise puudumises aga väga hasartselt mänginud Kalevit kindlasti süüdistada ei saanud, sest veel lõpuveerandilgi suudeti nii mõnegi korra mäng nii viiki tagasi tuua kui juhtimagi minna. Veel 2:22 enne lõppu oli peal just külalisvõistkond, 69:68. Veel viimasel hetkel suutis Tartu end aga enam-vähem kokku võtta, Kalevi piisavasse kaugusesse tõrjuda ning ise eduseisu haarata. Mängu lõppedes said Tartu fännid rõõmustada 76:72 võidu üle.

Tartu resultatiivseim oli täna soliidse esituse teinud Max Konate, kellelt topeltduubel 20 punkti ja 11 lauapalli näol. 13 punkti, 4 laua, 6 korvisöödu ning 2 vaheltlõikega andis väga kõva panuse kapten Tanel Sokk, hea tugi ka Mandell Thomaselt: 11 punkti, 3 lauapalli ja 2 vaheltlõiget.

Mängu tipphetked:

„Tänast võitu me kindlasti ära ei teeninud,“ ei saanud peatreener Gert Kullamäe täna hoolealustega rahule jääda. „Ei tahaks kuidagi treenerina uskuda, et keegi tuleb play-offidesse mütsiga lööma, sel aastal ei saa me end ühegi meeskonna vastu lõdvaks lasta. See aga, mis täna platsil iseäranis esimesel poolajal tehtud sai, oli andestamatu. Tore, et punkti tabelisse kirja sai, aga ära me seda teeninud ei olnud.“

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikool jätkab kolme võiduni peetavat veerandfinaalseeriat sel laupäeval, kui kohtumine peetakse Tallinnas, Audentese spordihoones, algusega kell 17.00. Koju tagasi tuleb seeria järgmiseks neljapäevaks, 20. aprilliks, mil mängu algusaeg taas kell 19.00. Kui peaks vaja minema ka lisakohtumisi, peetakse need 23. ja 24. aprillil (pühapäev ja esmaspäev), vastavalt Tallinnas ja Tartus kell 17.00 ning 19.00.

P.S. Kõik tänase mängu piletiomanikud saavad homme, 13. aprillil 2€ maksva sooduspiletiga sisse Bigbank Tartu otsustavale poolfinaalmängule Rakvere VK vastu, mis algab koduses TÜ spordihoones kell 19.00. Omasid tuleb ju toetada igal alal!

Mäng täispikkuses:

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud