Raplast tullakse tagasi kindla kaotusega

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma detsembrikuu teise mängu, kui Raplas mindi vastamisi PAF Eesti-Läti liiga Eesti poole kolmanda meeskonna AVIS UTILITAS Raplaga. Tartlased pidid tunnistama Rapla kindlat 86:59 võitu. Hendrik Eelmäe tõi Tartu meeskonna parimana 18 punkti.

Rapla Sadolini spordihoonesse oli mängu kogunenud vaatama 150 inimest. Kodumeeskond sai kohe algusest mänguohjad enda kätte. Tartlased olid väga suures hädas oma rünnakujoonise leidmisega pärast senise liidri Will Raymani suundumist Saksamaa kõrgliigasse. Avapoolajal jäädi hätta nii lauavõitluses kui heade viskekohtade leidmisega. Avaveerand kuulus 23:10 Raplale ja esimese poolaja lõpuks näitas tabloo Rapla 43:22 eduseisu.

Teisel poolajal tartlaste mängupilt paranes veidi ja vahe enam oluliselt suuremaks ei veninud. Tartu poolele võtsid Hendrik Eelmäe ja Charles Barton rohkem mängu enda peale ja see tõi ka edu. Kuigi Raplale kogunes pallikaotuseid 21, siis näitas tabloo mängu lõpuks siiski kodumeeskonna kindlat 86:59 võitu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa eest kogus Hendrik Eelmäe 18 punkt. Charles Barton lisas 16 punkti noppis neli lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Tartu eest debüüdi teinud Toomas Raadik kogus viis punkti.

AVIS UTILITAS Rapla parimana sai Al-Wajid Aminu kirja kaksikduubli 18 punkti ja 13 lauapalliga. Saimon Sutt lisas 17, Sven Kaldre 16 ja Mario Ihring 10 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul ei ole meeskonna mängus head tasakaalu „Kolme viimase mängu algused on meil käest läinud. Meil kulub sisseelamiseks liiga kaua aega ja anname sellega kontrolli vastastele ära. Hiljem seda tagasi saada on väga keeruline. Noore meeskonnana ei ole meil ka head tasakaalu kontrollitud mängu ja üks-üks rünnakute osas. Mõnikord on mõistlik mängida kombinatsioonid lõpuni, aga peame ka aru saama, millal oleme liikumisega edu saavutanud ja selle ära kasutama,“ sõnas Kandimaa. „Selge on see, et pärast Raymani ära minekut on meil korvialune täitsa laiali – temaga ei läinud ainult punktid, vaid ka kümmekond lauapalli mängus. Võistkonnas on rollid muutunud ja ühise hingamise leidmine võtab aega. Peame siit edasi minema ja midagi taga nutta pole mõtet.“

Paf Eesti-Läti liiga Eesti klubide turniiritabelis on Tartul nüüd kirjas neli võitu ja kuus kaotust ja sellega ollakse viiendal tabelireal. Raplal on seitse võitu ja viis kaotust ning tabelis ollakse kolmandal kohal.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peab oma detsembri ainsa kodumängu kolmapäeval, 9. detsembril kui külla tuleb Tallinna Kalev/TLÜ. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00. Nädala teise mängu peavad tartlased taas Raplas pühapäeval, 13. detsembril kell 17.00.