Raplale tuli teist korda kodusaalis alla vanduda

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas PAF liiga Eesti arvestuse kolmandat meeskonda AVIS UTILITAS Raplat. Teisel veerandil tagaajajaks jäänud tartlased pidid mängu lõpuks tunnistama Rapla 76:70 paremust. Hendrik Eelmäe tõi kodumeeskonna parimana 20 punkti ja andis kolm korvisöötu.

Publikuta Tartu Ülikooli spordihoones mängitud kohtumises said tartlased mängu alguses väga hästi minema. Kuue minutiga mindi mängu 17:7 juhtima. Veel 40 sekundit enne veerandi lõppu oli eduseis seitse punkti, aga Rapla värskeim täiendus ameeriklane Brandon Childress tõi järjest neli punkti ja nii lõppes avaveerand 23:20 Tartule.

Suure osa teisest veerandis hoidsid tartlased eduseisu, kuid mänguskoor püsis madal. Poolaja viimase paari minutiga kallutas Rapla aga mängu enda poole. Childressi kaugvise 20 sekundit enne poolajavilet viis meeskonnad pikale pausile Rapla 40:35 eduseisus.

Teise poolaja alguses vähendasid Oliver Suurorg ja Emmanuel Wembi vahe küll minimaalseks, aga Rapla vastas kohe 6:0 spurdiga, millest neli punkti viskas Al-Wajid Aminu. Hendrik Eelmäe 2+1 korv peatas küll hetkeks spurdi, aga Rapla jätkas vastuseta skoorimist. Veerandi lõpuks oli Rapla saanud kätte kümnepunktilise edu seisul 56:46.

Viimasel veerandil said tartlased mitmel korral vahe taas nelja-viie peale, aga kohe leidus Rapla poolel vastus, mis eduseisu taas turvalisemaks suurendas. Ühe viske kaugusele tartlased ei jõudnudki ja lõpuvile kõlades olid tablool AVIS UTILITAS Rapla 76:70 võidunumbrid.

Tartu parimana kogus Hendrik Eelmäe 26 mänguminutiga 20 punkti, kaugvisked seejuures kolmest kolm. Emmanuel Wembi viskas 16 punkti ja võttis neli lauapalli. Charles Barton lisas üheksa punkti ja viis korvisöötu.

Üleplatsimees oli aga Rapla mängujuht Brandon Childress 25 punkti, kuue lauapalli ja kolme korvisööduga. Al-Wajid Aminu lisas 13 punkti ja kaheksa lauapalli. Roberts Freimanis sai 11 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa hinnangul tehti rünnakul kohati valesid lahendusi. „Rünnaku poolel tuli rumalaid lahendusi sisse. Selle asemel, et lahendada olukord kindla peale püüdsime anda keerulisemat söötu ja sealt tuli pallikaotus. Mitmetes olukordades tegime kaitses ka palju tööd ära, aga vastane pääses ikkagi kuskilt läbi ja suutis olukorra ära lahendada. Jäime hätta ka lauapallidega ja vastaste uue mehe takistamisega. Reedeseks Rakvere mänguks peame kaitse paremini toimima saama, sest seal tahavad kõik visata,“ sõnas Kandimaa.

Tartlastel on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kuus võitu ja 14 kaotust ning sellega asutakse kuuendal tabelireal. AVIS UTILITAS Rapla on 11 võidu ja kaheksa kaotusega kolmas.

Tartu meeskonna järgmine mäng on taas kodusaalis kui reedel, 12. veebruaril kell 19.00 võõrustatakse Rakvere Tarvast.

Mängu tipphetked

Mäng täispikkuses

No Comments

Comments are closed.