Rapla võõrsil alistamiseks tuli sisu näidata

Eesti-Läti liiga põhiturniir on jõudmas otsustavate mängudeni, mis panevad paika järjestuse veerandfinaalideks. Tartu Ülikool Maks & Moorits kindlustas oma tabeli neljandat kohta võõrsil saadud 78:71 võiduga AVIS UTILITAS Rapla üle. Hendrik Eelmäe kogus meeskonna parimana 21 punkti.

Rapla Sadolini spordihoones ligi poole tuhande inimese ees peetud kohtumise poolajad kulgesid samasuguse mustriga. Avaveerandajal sai kodumeeskond hästi minema ja Tartu poolel suutis alguses skoori teha vaid Hendrik Eelmäe, kes tõi meeskonna esimesed 10 punkti. Avaveerandaja võitis Rapla 23:14. Teisel veerandajal aga said tartlased oma mängu kännu tagant liikuma ja poolajapausiks oli seis 32:32 viigis.

Teine poolaeg algas taas Rapla toonides ja eriti nende ääremängija Kendall Stephensi vedamisel. Ameeriklane tõi punkte lähedalt ja kaugelt ning Rapla oli veerandi keskel ees 50:44. Märt Rosenthali ja Leemet Böckleri korvidest viigistasid tartlased aga peagi mängu 50:50 peal. Rapla viis 10 sekundit enne veerandaja lõppu 58:55 ette keskmängija Derrick Woodsi kaugvise.

Neljandat veerandit alustasid tartlased kolme kaugviskega, neist kaks Hendrik Eelmäelt ja nii mindi mängu 64:60 juhtima. Eduseisu enam käest ei antud, kuigi Rapla jõudis korduvalt punkti kaugusele. Otsustav murrang tuli veerandi keskpaiga 6:0 spurdiga. 33 sekundit enne lõpuvilet oli Rapla taas kolme punkti kaugusel, aga Märt Rosenthali kaugvise suurendas vahe kuuele ja kindlustas Tartule võidu. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo Tartu 78:71 võidunumbreid.

Hendrik Eelmäe sai pisut üle 31 mänguminutiga kokku 21 punkti ja viis lauapalli, kaugvisked seejuures viiest viis. Kolm kaugviset tabanud Märt Rosenthal lõpetas 19 punkti ja viie lauapalliga. Kasulikult tegutses ka Tomaš Pavelka lõpetades üheksa punkti ja 10 lauapalliga. Tartul ei teinud jalavigastuse tõttu kaasa Jalan McCloud.

AVIS UTILITAS Rapla parim oli Tyler Cheese, kes sai puhkust kõigest poolteist minutit, aga lõpetas mängu 20 punkti, kaheksa lauapalli ja kuue korvisööduga. Obrad Tomic kogus võimsa kaksikduubli 18 punkti ja 15 lauapalliga, Kendall Stephensi arvele jäi 17 punkti ja neli lauapalli.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul suutis meeskond täna Eelmäe ja Rosenthali vedamisel sisu näidata.

“Tänase võidu jaoks pidi meeskond näitama iseloomu. Hendrik Eelmäe ja Märt Rosenthal suutsid täna esile tõusta ja tõmbasid ülejäänud meeskonna endaga kaasa. Kogu meeskond võitles lauapallide pärast. Suutsime neljandal veerandajal kaitsemängus käiku vahetada ja sellega saime võõrsilt väärt võidu kätte.”Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liigatabelis kirjas 16 võitu ja kuus kaotust ning sellega ollakse neljandal kohal. AVIS UTILITAS Raplal on 13 võitu ja 12 kaotust ning sellega ollakse esimesena play-offi joone all üheksandad.

Järgmisel nädalal on tartlastel üks mäng ja seda kodus kolmapäeval, 8. veebruaril kell 19.00 kui ülikoolide derbys tuleb külla TalTech/OPTIBET ja meeskond ootab kõiki tudengeid saali nädala selgroogu murdma.