Rapla jäi ka kolmandal korral alistamata

Tartu Ülikool Maks & Moorits sõitis kalendriaasta eelviimaseks Paf Eesti-Läti liiga mänguks taas Raplasse, kus kolmandat korda sel hooajal mängiti AVIS UTILTIAS Raplaga. Mängu algusest peale tagaajajaks jäänud tartlased pidid lõpuks vastu võtma 69:103 kaotuse. Hendrik Eelmäe tõi meeskonna parimana 14 punkti ja võttis kolm lauapalli.

Rapla Sadolini spordihoones jälgis mängu pisut alla paarisaja inimese. Nagu viimastes mängudes halvaks kombeks on saanud, ei suutnud tartlased kohe esimesel veerandil mängu kontrollida ja Rapla sai veerandi keskel 12:4 spurdiga kätte 18:9 eduseisu. Mõneks minutiks jäi see seis püsima, aga siis lisas kodumeeskond veel seitse vastuseta punkti ja nii näitas veerandi lõpus tabloo Rapla 25:9 eduseisu.

Teisel veerandil sai Tartu meeskond oma rünnakukrambist pisut lahti, aga kaitsemängu osas mitte. Kiiresti täis tehtud meeskondlikud vead võimaldasid Rapla mängijatel järjepanu vabaviskejoonelt punkte tuua ja järjest suurenev eduseis aitas kaasa ka võõrustajate viskekindlusele. Esimese poolaja lõpuks juhtis Rapla juba 55:26 ja mängu saatus oli sellega suuresti otsustatud.

Teisel poolajal ei lasknud tartlased vahet enam oluliselt suuremaks käriseda, aga tagasi mängu ka ei saadud. Raplal näitasid head viskepäeva ka pingilt tulnud mängijad ning mängujuhi Mario Ihringu dirigeerimisel sujus kogu meeskonna mäng. Tartlased võitlesid küll südikalt, aga ikkagi oli tunda seda, et korvialune oli väga hõre ning puudust tunti ka jala pisivigistusega eemale jäänud Oliver Suurorust mängujuhi kohal. Kolmanda veerandi lõpus näitas tabloo Rapla 82:43 eduseisu. Viimase neljandiku tartlased küll võitsid, aga sellega mängiti ainult lõppskoori pisut viisakamas. Lõpuvile kõlades olid tablool AVIS UTILITAS Rapla 103:69 võidunumbrid.

Hendrik Eelmäe tõi Tartu Ülikool Maks & Mooritsa parimana 14 puntkti ja võttis kolm lauapalli. Võrdselt 13 punkti peale jäid Toomas Raadik ja Patrik Saal. Joonas-Anton Jürgenstein lisas 10 punkti ja neli korvisöötu.

Üleplastimees oli Mario Ihring kolmikduubli lähedase statistikareaga – 20 punkti, 11 korvisöötu ja üheksa lauapalli. Al-Wajid Aminu lisas 17 punkti ja kuus lauapalli. Roberts Freimanis ja Sven Kaldre tõid võrdselt 12 punkti ja Saimon Sutt ning Shaquille Doorson jäid pidama 11 punkti peal.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsale oli see Paf Eesti-Läti liiga tabelis viie võidu kõrvale seitsmes kaotus ja sellega asutakse Eesti klubide arvestuses neljandal kohal. AVIS UTLITAS Rapla on koha võrra eespool kaheksa võidu ja viie kaotusega.

Tartlaste 2020. aasta viimane mäng on kolmapäeval, 16. detsembril kui külla sõidetakse Rakvere Tarvale. Pall pannakse Rakvere spordihoones mängu kell 19.00 ja ilma publikuta mängust teeb ülekande ka Delfi Sport.

No Comments

Comments are closed.